Ümraniye Yatırımın Gözdesi Olacak

Konut yatırımlarında göz bölgelerden olan Ümraniye’nin yıldızı her geçen gün parlıyor…

Ümraniye Yatırımın Gözdesi Olacak
07.09.2017 - Perşembe

Yapılan yatırımlarla daha da değerlenen İstanbul’un Ümraniye bölgesinde faaliyetler hız kesmeden sürüyor. 

Yeni ulaşım yatırımları ve ev sahipliği yaptığı İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesiyle dikkat çeken Ümraniye yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarının da hız kesmeden devam ettiği bölgede son 14 yılda bölgede eski ve riskli olan 85 bin birim yenilendi.

Daha da Değerlenecek

Hürriyet’in haberine göre, Gelişen Bölgeler Zirvesi’nin 12’incisi İstanbul Ümraniye için yapıldı. Ümraniye Hekimbaşı Tarihî Av Köşkü’nde gerçekleşen zirvede Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve gayrimenkul sektörü temsilcileri bir araya geldi.  Hızlanan alternatif ulaşım ve altyapı çalışmalarıyla bölgenin değeri artarken, Ümraniye’de markalı konut, ofis, otel ve alışveriş merkezi yatırımları da hayata geçiyor. 

İlçelerin her yönü ile tartışıldığını hatırlatan Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent, “Lokasyonu, yeni metro yatırımları ile gelişimini sürdüren Ümraniye’de hem konut hem de ofis pazarı önemli gelişim gösteriyor. Son yıllarda cazibe merkezi haline gelen Ümraniye kurumsal firmaların da dikkatini çekiyor. Büyük firmaların yeni adres olarak bu bölgeyi seçtiğini, gayrimenkul firmalarının da bölgeyi radarına aldığını görüyoruz” dedi. 

Yeni Yatırımlar Geliyor

Zirveye Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti İstanbul Milletvekili Mürteza Zengin ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur’un yanı sıra bölgede proje geliştiren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, CanPark Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Can Gür, Oryataş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Buğdaycı, Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay da katıldı. 13-14 yıl önce gecekonduları ve çöpleri ile gündemde olan Ümraniye’de bugün çok farklı bir tablo ortaya çıktığını belirten konuşmacılar, ilçe adına yapılan plan çalışmaları ve kentsel dönüşümle yeni bir sayfa açıldığını dile getirdi. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ne ev sahipliği yapan bölgede çok sayıda markalı konut, ofis, otel ve alışveriş merkezi yatırımları yapıldığını belirten katılımcılar yeni metro ve tünel yatırımları ile ilçenin değerine değer katacağına dikkat çekti. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ada bazlı büyük kentsel dönüşüm projeleri başlatacaklarını açıklarken, gayrimenkul şirketlerinin patronları da “yeni yatırımlara varız” mesajı verdi. 
 

Fırsat Projeleri