Ümraniye - Göztepe Metrosu İnşaatına Başlandı

İstanbul'un birçok noktasını birbirine bağlamak için başlatılan metro hattı projelerine bir yenisi daha eklendi.

Ümraniye - Göztepe Metrosu İnşaatına Başlandı
14.08.2017 - Pazartesi

İstanbul'un birçok noktasını birbirine bağlamak için başlatılan metro hattı projelerine bir yenisi daha eklendi. Bu kapsamda geliştirilen projelerden biri olan Ümraniye- Ataşehir- Göztepe Metrosu inşaatı da başladı.

İstanbul'da ulaşım problemini en aza indirecek metro hattı çalışmalar devam ediyor. Mega şehrin uzayan raylı sistemine bir yenisi daha ekleniyor. Ümraniye-Ataşehir-Göztepe arasında yapımına başlanan yeni metro hattında çalışmalar hızla devam ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, metro hattı çalışmalarının sürdüğü belirtilirken, en yeni projelerden biri olan İstanbul Anadolu Yakası metro projelerinden Ümraniye - Ataşehir - Göztepe Metro hattı projesinin, Göztepe İstasyonu inşa çalışmalarına start verildiği kaydedildi. 

Bu arada metro projesi kapsamında İstasyon yapımı süresince Göztepe 60. yıl parkının tenis kortları geçici şantiye alanı olarak kullanılacak. Açıklamada ayrıca çalışmalardan yeşil alanların hiçbir şekilde etkilenmeyeceği vurgulandı.

Öte yandan çalışmaların tamamlanmasının ardından söz konusu alanda, metro giriş çıkışlarının yanısıra metro meydanı, 2 adet basketbol sahası, çocuk trafik eğitim parkı da bulunacak. Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu 13 kilometre uzunluğunda 11 istasyondan oluşuyor. Göztepe İstasyonunda Marmaray ile entegre olan hat, Yenisahra İstasyonundan Kadıköy-Kartal Metrosu ile, Çarşı istasyonunda da Üsküdar- Ümraniye -Çekmeköy Metro Hattı ile entegre olmasıyla birlikte rahat bir yolculuk imkanı tanıyacak.

Fırsat Projeleri