Üçüncü Havalimanı Gayrimenkulü Canlandırıyor

Mega projelerden Üçüncü Havalimanı, çevresindeki gayrimenkul piyasasını hareketlendiriyor.

Üçüncü Havalimanı Gayrimenkulü Canlandırıyor
12.09.2017 - Salı

Mega projelerden Üçüncü Havalimanı, çevresindeki gayrimenkul piyasasını hareketlendiriyor.

Milliyetemlak'ta yer alan açıklamada, İstanbul'un Karadeniz'e komşu Arnavutköy ilçesindeki büyük alanda 2013 yılında yapımına başlanan üçüncü havaalanı projesiyle civar semtlerdeki emlak piyasası canlandığı belirtiliyor. Yıllık yaklaşık 150 milyon yolcu kapasiteli havaalanının ilk etabının 29 Ekim 2018'de tamamlanması hedefleniyor.

Şu anda 30 bin civarında çalışanı bulunan proje bittiğinde çalışan sayısının 10 katına çıkacağı öngörülen proje, çevre ilçelerdeki nüfusu da 2 katına çıkacağı anlamına geliyor. Geniş kapsamlı yatırım beraberinde yeni bir yaşam alanı da getiriyor.

Milliyetemlak'ta bölgede var olan satılık konutların metrekaresi 2 bin 500 TL'den başlayarak fiyatlanırken, satılık arsaların metrekaresi 350-800 TL arasında lira arasında alıcı buluyor.

Bu arada İstanbul'un yeni havaalanı projesinin henüz yarısının tamamlanmış olması bölgede emlak sektörünün gelişimi açısından devam eden bir potansiyelin olduğu vurgulanıyor. Yıllık yolcu kapasitesi baz alındığında dünyanın en büyük havalimanı unvanına sahip olmasıyla tüm ilgi buraya çevriliyor.

Öte yandan inşaatı bittiğinde sadece çevre semtlerde planlanan yerleşim alanlarıyla değil, İstanbul içi ulaşım ağları ile de cazibe merkezi haline geliyor.
 

Fırsat Projeleri