Tuzla Marina Projesi Ödül Kazandı

AK Parti 6. Yerel Yönetimler Arası Proje Yarışması'nda Tuzla Belediyesi, Tuzla Marina Projesi ile birincilik ödülü kazandı.

Tuzla Marina Projesi Ödül Kazandı
13.09.2017 - Çarşamba

AK Parti 6. Yerel Yönetimler Arası Proje Yarışması'nda Tuzla Belediyesi, Tuzla Marina Projesi ile birincilik ödülü kazandı.

AK Partili yerel yönetimlerin yaptıkları projelerin değerlendirildiği Yerel Yönetimler Arası Proje Yarışması'nın sonuçları açıklandı. AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen yarışmada Tuzla Belediyesi "Tuzla Marina" projesi ile birinci olarak ödül kazandı.

Ankara'da düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden birincilik ödülünü alan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, elde ettikleri başarıdan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Tuzla Marina'nın hayal dahi edilemeyen bir proje olduğuna dikkati çeken Yazıcı, şunları kaydetti:

"Tuzla'da bir hayali, yapılamaz denilen bir projeyi gerçekleştirdik. Dünyada örneği olmayan bir proje ile ilçemizin hem ekonomik büyümesine katkı sağladık, hem de Tuzla'ya gelme nedeni oluşturduk. Tuzla Marina'da istihdam edilecek personelin Tuzla'da ikamet şartıyla, projeye sosyal bir boyut da kazandırdık. Bu proje; sadece bir alışveriş veya eğlence merkezi değil, Tuzla'nın çehresini ve çevresini değiştirirken insanların kaliteli vakit geçirmesini sağlayan bir sosyal yaşam alanı olmayı da başarmıştır. Kent ekonomisinin yanında bölge ve ülke ekonomisine katkı sunan Tuzla Marina Projesi, yerelden ulusala uzanan bir başarı hikayesinin özetidir."
 

Fırsat Projeleri