Turmaks'tan, Maldivler'e Modern Hastane

Turmaks İnşaat firması, Maldiv Adaları'nın en modern hastanesi Tree Top'un inşaatını tamamladı.

Turmaks'tan, Maldivler'e Modern Hastane
24.08.2017 - Perşembe

Turmaks İnşaat firması, Maldiv Adaları'nın en modern hastanesi Tree Top'un inşaatını tamamladı.

Turmaks İnşaat tarafından yapılan açıklamada, inşaatına 2 yıl önce başlanılan Tree Top Hastanesi'nin tamamlandığı bildirildi. Hulhumale adasına hayata geçirilen hastane projesi toplam 30 bin metrekare inşaat alanına sahip. Söz konusu komplekste 20 bin metrekarelik, 180 yataklı, tam donanımlı bir hastane ve refakatçilerin kullanımına yönelik 10 bin metrekarelik otel binası da yer alıyor. 

Tamamı Türkiye'den ihraç edilen malzemelerle tamamlanan hastane, Turmaks tarafından tüm donanımı tamamlanarak anahtar teslim olarak inşa edilirken, mimarisi de ülkenin iklim koşullarına uygun olarak tasarlandı. Çelik yapı üzerine giydirme cephe sistemleri kullanılarak inşa edilen hastane, Güney Doğu Asya ülkelerindeki en modern hastanesi olarak da ön plana çıkıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Turmaks Genel Müdürü Ali Kemaloğlu, hastanede 1 tanesi kalp kateterizasyonu için özel olarak yapılandırılmış 6 adet ameliyathane bulunduğunu söyledi. 

Kemaloğlu, "Ayrıca yoğun bakım üniteleri, doğumhaneler, yeni doğan servisi, 10 makina kapasiteli bir diyaliz merkezi, MR, CT ve Mamography ünitelerini de içine alan tam donanımlı radyoloji bölümü, kemoterapi ünitesi, son teknolojiye sahip laboratuvarlar, check-up merkezi, poliklinikler mevcut. Hastanede çok sayıda suit hasta odası ve VIP odaları da bulunuyor" ifadelerini kullandı.
 

Fırsat Projeleri