Türkiye'nin Aynası Modern Antalya

Samut AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut, Antalya'nın Türkiye'nin en önemli illerinden biri olduğun belirterek, "Modern Antalya, Türkiye'nin aynası olacaktır" dedi. 

Türkiye'nin Aynası Modern Antalya
20.02.2018 - Salı

Samut AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut, Antalya'nın Türkiye'nin en önemli illerinden biri olduğun belirterek, "Modern Antalya, Türkiye'nin aynası olacaktır" dedi. 

Antalya'nın Kepez ilçesi Yeni Emek Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm projesini yürüten Samut AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut, Antalya'nın en büyük projelerinden birinde yer aldıkları için mutlu olduklarını kaydederek, "Modern Antalya, Türkiye'nin aynası olacaktır" ifadelerini kullandı.

Antalya'nın dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan İstanbul gibi Türkiye'nin aynası olduğunu aktaran Samut AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Samut, Antalya'nın aynı zamanda turizm faktörüyle Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olduğunu dile getirdi.

Samut, kentin kentsel dönüşümle yenilenerek Türkiye'nin parlayan yıldızı olacağını de kaydetti.

Kepez Yeni Emek Mahallesi'nde başlatılan kentsel dönüşüm projesinin bunun önemli adımlarından olduğuna anlatan Samut, "Dünyanın dört bir yanından misafir ağırladığımız bu güzide şehir, doğal ve tarihi değerlerinin yanı sıra modern bir yerleşim merkezi olarak da ön plana çıkacak. Dünyaya model olmasını beklediğimiz bu güzide çalışmalar sonucunda ise şehrimiz binlerce yıllık tarihi doku, korunmuş tabiat güzellikleri ve modern bir şehir üçlemesinin bir arada olduğu ender şehirlerden biri haline gelecek. Bu büyük kentsel dönüşüm çalışmalarında emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Proje hakkında bilgi veren Samut Şirketler Grubu Başkanı Bekir Samut da Yeni Emek Kentsel Dönüşüm projesinin detayları hakkında, projeye çok emek harcadıklarını belirterek, "DSİ'nin 17 blok ve 102 daireden oluşan Yeni Emek lojmanlarını, 10 blok, 319 daireden oluşan Taç Premium Konutlarına dönüştüreceğiz" şeklinde konuştu.

Samut, proje içinde 10 mağazada bulunacağını, projenin toplam alanının ise 16 bin 540 metrekare alana inşa edileceğini sözlerine ekledi.

Fırsat Projeleri