TOKİ'in Kampanyasına 17 Bin Kişi Başvurdu

TOKİ Başkanı Ergün Turan yüzde 20 indirim kampanyasına 17 bin 706 vatandaşın başvurduğunu söyledi.

TOKİ'in Kampanyasına 17 Bin Kişi Başvurdu
02.10.2017 - Pazartesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 20 indirim getiren kampanyaya 17 bin 706 vatandaşın başvurduğunu ve 950 milyon 767 bin lira para yatırarak borçlarını sıfırladığını belirtti. Turan, "Kampanyamızdan yararlanan vatandaşlarımızın yüzde 70'i borcunu 'yastık' diye tabir ettiğimiz kişisel tasarrufları ile kapattı." ifadesini kullandı.

Turan yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların yüzde 20 indirimle borçlarını kapatıp tapularını almaya hak kazandığını belirtti.

Borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 20 indirim getiren kampanyaya 17 bin 706 vatandaşın başvurduğunu bildiren Turan, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımız kampanyaya 950 milyon 767 bin lira para yatırdı ve borçlarını sıfırladı. Kampanyamızdan yararlanan vatandaşlarımızın yüzde 70'i borcunu 'yastık' diye tabir ettiğimiz kişisel tasarrufları ile kapattı. Bu durum, yaşanan tüm sıkıntılara rağmen, milletimizin ülkemizin ekonomisine ve geleceğine duyduğu güvenin önemli bir kanıtıdır. Ayrıca birikimlerin konut amaçlı kullanılması da sektörümüze duyulan güven ve ilginin göstergesidir."
 

Fırsat Projeleri