TOKİ'den Bir İhale De Kemalpaşa'dan

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kemalpaşa'da 679 konutlu projesinin ihalesini 28 Eylül'de yapacağını duyurdu.

TOKİ'den Bir İhale De Kemalpaşa'dan
08.09.2017 - Cuma

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kemalpaşa'da 679 konutlu projesinin ihalesini 28 Eylül'de yapacağını duyurdu. Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Hayalimizdeki proje hayata geçiyor" dedi.

TOKİ tarafından Kemalpaşa'ya yapılacak 679 konutlu projenin ihalesi 28 Eylül’de gerçekleştirilecek. Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ve beraberindeki heyet projenin inşa edileceği alanda incelemelerde bulundu. 

Projeye ilişkin inceleme yapan Belediye Başkanı Arif Uğurlu, uzun uğraş ve çalışmalar sonucunda Kemalpaşa’da yepyeni bir konsept ile TOKİ tarafından konut yapımına başlanılacağını dile getirdi.

Büyükşehirlerde dar ve orta gelirlere özel projeler inşa ederek vatandaşın konut almasını kolaylaştıran TOKİ’nin inşa edeceği projenin, Çambel-Akalan bölgesinde yer aldığını aktaran Başkan Uğurlu, "Proje kapsamında 679 adet konut, 22 adet ticaret alanı, cami, 16 derslikli ilkokulu ve 16 derslikli ortaokulu inşa edilecek" şeklinde konuştu.

Uğurlu, karma projeler konseptinde yapılacağını ifade ederek, "Proje konutlar dışında birçok isteğe yanıt verecek. Bizim ve Kemalpaşalı hemşerilerimizin hayali olan bir projenin daha hayata geçmesi bizleri oldukça sevindirdi" dedi.

” Milletvekili Kerem Ali Sürekli ise "600 dönümlük gayet güzel bir alan havası ile manzarası ile yaşanılacak bir bölge. Proje etap şeklinde yapılacak, kısa sürede tamamlanacak" diye konuştu.
 

Fırsat Projeleri