TOKİ'ye Arsa Payından Rekor Teklif

TOKİ'nin Kağıthane'de “Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı”  modeliyle satışa çıkardığı arsanın satışı ihalesinde rekor teklif verildi. 

TOKİ'ye Arsa Payından Rekor Teklif
24.07.2017 - Pazartesi

TOKİ'nin Kağıthane'de “Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı”  modeliyle satışa çıkardığı arsanın satışı ihalesinde rekor teklif verildi. 

Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeliyle satışa çıkarılan arsanın “Arsa Satış Karşılığı İdare Payı Geliri” yüzde 60 oldu. Arsa Satış Karşılığı İdare Payı Geliri yüzde 60 ile TOKİ’nin tarihinde rekor oldu. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Arsa Satış Karşılığı İdare Payı Gelirinin 316 milyon 200 bin TL olduğunu söyledi. 

Başkan Turan, yapılan rekor teklifin ve ihaleye firmaların gösterdiği ilginin ülke adına oldukça sevindirici olduğunu söyleyerek “İdare payı olarak teklif edilen yüzde 60’lık oran idaremiz tarihinde bir ilk ve rekor bir orandır. Bu rekor ülke ekonomisinin sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu ve yatırım yapılabilir güvenli bir liman olduğunun göstergesidir. Bu rekor teklif Türkiye ekonomisine olan güvenin bir göstergesidir." dedi.

TOKİ’nin kendi finansal kaynağını oluşturduğuna dikkat çeken Turan, “Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeli ile konut üretmek için finansal kaynak sağlıyoruz. Böylelikle dar gelirli konuta erişmekte zorlanan vatandaşlarımız için konut üretimi yapıyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Arsanın Kağıthane’den geçen TEM otoyolunun hemen yanında bulunduğu söyleyen Turan, “Satışını yaptığımız alan Hasdal Köprülü Kavşağının ve karayolunun hemen yanında olup toplu ulaşım hattının kesiştiği noktada bulunuyor. Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunuyor” dedi.

Fırsat Projeleri