TOKİ Kayaşehir Kuraları Yarın Çekiliyor

TOKİ’nin İstanbul Kayaşehir'de mahalle konseptiyle hayata geçirdiği 1.892 konutun kurası yarın ve Perşembe günü çekiliyor

TOKİ Kayaşehir Kuraları Yarın Çekiliyor
03.10.2017 - Salı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından mahalle konseptinde hayata geçirilen İstanbul Kayaşehir'deki 1.892 adet konut yarın ve Perşembe günü yapılacak kura çekimiyle sahiplerini bulacak.

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan’ın yaptığı yazılı açıklamada İstanbul Kayaşehir'de kurası gerçekleştirilecek bin 892 konut için başvuruların 5-20 Eylül tarihleri arasında alındığını belirtildi.

Turan, orta gelir grubu için satışa sundukları bin 892 sosyal konuta 39 bin 179 başvuru geldiğini, kura çekimlerinin İstanbul Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yarın saat 10.00'da başlayacağını bildirdi. Turan, yarın 2+1 konutların, perşembe günü ise önce 3+1 konutların, sonrasında ise 1+1 tipi konutların kura çekilişlerinin gerçekleştirileceğini ifade etti.

TOKİ Olarak Toplumumuzun Tüm Kesimlerini Kucaklıyoruz

Turan, piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar ve orta gelirli vatandaşlar için yıllardır "bir dost eli" yaklaşımıyla hizmetlerini sürdürdüklerini vurgulayarak "TOKİ olarak toplumumuzun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlarımıza dönük konut ve sosyal yaşam alanlarımızın inşası sürerken, özel kontenjan ayırdığımız başta şehit yakını ve gazilerimiz olmak üzere konut ihtiyacı olan vatandaşlarımızı TOKİ çatısı altında yuva sahibi yapmaya çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımız ve emeklilerimize sunduğumuz avantajlar ve özel kontenjan uygulamasını da aynı hassasiyetle sürdürüyoruz" dedi.

Fırsat Projeleri