TOKİ Kayaşehir 2017 Kuraları Çekildi

TOKİ tarafından Kayaşehir’de yapılan konutlar için kura çekimi heyecanı yaşandı. Bugün 2+1 tipi konutların kura çekilişi gerçekleştirildi…

TOKİ Kayaşehir 2017 Kuraları Çekildi
04.10.2017 - Çarşamba

TOKİ tarafından Kayaşehir’de yapılan konutlar için kura çekimi heyecanı yaşandı. Bugün 2+1 tipi konutların kura çekilişi gerçekleştirildi…

Star Gazetesi’nin haberine göre, TOKİ tarafından Kayaşehir’de yapılan 1.892 konut için bugün kura çekimi gerçekleştirildi. TOKİ Kayaşehir Konut Projesinde 05-20 Eylül 2017 tarihleri arasında başvurular alınmış olup, hak sahipliği ve konut belirleme kurası 4-5 Ekim 2017 tarihinde Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. 

2+1 Evler İçin Kuralar Bugün Çekildi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) kura çekimleri bugün saat 10:00’da başladı. 4 Ekim tarihinde 2+1 tipi konutların, 5 Ekim tarihinde ise önce 3+1 tipi konutların sonrasında ise 1+1 tipi konutların kurası çekilecek.  Çok sayıda vatandaşın katıldığı kura çekiminde vatandaşlar büyük heyecan yaşadı. 

Son Zamanlarda Yaptığımız En Güzel Proje Oldu

Toplu Konut İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik yaptığı açıklamada, “Yapmış olduğumuz 1892 konutun kurasını çektik bugün. 131 adet şehit ailesi ve gazilerimize doğrudan ev verdik. 899 engellinin yüzde 5’ine de doğrudan ev verdik ve geri kalan kısmı büyük kuraya girdi. Bu konutlar da mahalle konseptini ön plana çıkardık. Bu proje İstanbul’da son zamanlar da yaptığımız en güzel proje oldu. Yüksek katımız yok yatay katlarımız bulunuyor vatandaşlarımız gün ışığından daha fazla yararlansın diye. Biz sadece konut yapmıyoruz yaşam alanları oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, bugün 2+1 konutların, perşembe günü ise önce 3+1 konutların, sonrasında ise 1+1 tipi konutların kura çekilişlerinin gerçekleştirileceğini ifade etti.
Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar ve orta gelirli vatandaşlar için yıllardır "bir dost eli" yaklaşımıyla hizmetlerini sürdürdüklerini vurgulayan Turan, "TOKİ olarak toplumumuzun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlarımıza dönük konut ve sosyal yaşam alanlarımızın inşası sürerken, özel kontenjan ayırdığımız başta şehit yakını ve gazilerimiz olmak üzere konut ihtiyacı olan vatandaşlarımızı TOKİ çatısı altında yuva sahibi yapmaya çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımız ve emeklilerimize sunduğumuz avantajlar ve özel kontenjan uygulamasını da aynı hassasiyetle sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

Fırsat Projeleri