TOKİ Kayapark İhalesine 6 Teklif

TOKİ tarafından Kayaşehir'de projelendirilen Kayapark projesine ilişkin ihale sonuçlandı.

TOKİ Kayapark İhalesine 6 Teklif
08.09.2017 - Cuma

TOKİ tarafından Kayaşehir'de projelendirilen Kayapark projesine ilişkin ihale sonuçlandı. İhaleye 6 şirket teklif verirken, en yüksek teklif 88 milyon TLile Ulaşım Nakl. İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. & Gürtaş Yapı End. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı'ndan geldi. 

TOKİ Kayapark projesinin 1.etap ihalesi dün gerçekleştirildi. 1.5 milyon metrekare alan üzerinde kurulanacak olan dev projenin 1.etabı için 6 şirket teklifte bulundu. En yüksek teklifi ise 88 milyon TL ile Ulaşım Nakl. İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. & Gürtaş Yapı End. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı verdi.

Konuya ilişkin açıklama yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan, ihaleye verilen tekliflerin incelenmesinin ardından, ihaleyi kazanan yüklenici ile sözleşme imzalayıp en kısa sürede Kayapark'ın yapımına başlayacaklarını kaydederek, Kayaşehir Vadisi'nde kurulacak yeşil alanın 5,5 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 3 kilometre eninde olacağını dile getirdi.

Projeyi 4 etap halinde bitireceklerini anlatan Turan, “Dün ihalesini yaptığımız 338 bin 803 metrekareden oluşan birinci etabın içerisinde, vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu sosyal alanlar olacak. Proje içerisinde konser, sergi ve festivallerin düzenleneceği dört adet etkinlik platformu olacak, amfi tiyatro, renk, koku, ses ve tıbbi bitkiler bahçeleri, toplam 3 bin 250 metrekare olmak üzere iki adet biyolojik gölet olacak" şeklinde konuştu.

Projenin bitimiyle birlikte vatandaşların yeşille iç içe sosyal yaşamlarını sürdüreceklerini anlatan Turan,"Birinci etapta, 73 farklı tipte bitki olacak. Toplam 224 bin 601 metrekarelik çim alanı, 4 bin 500 yapraklı ağaç, 2 bin 600 ibreli ağaç, 85 bin 500 çalı, 5 bin 900 otsu bitki ve 57 bin 250 adet yer örtücü bitki olacak. Birinci etap içerisinde ayrıca, restoranlar ve kafeler, 11 adet asma köprü, seyir terasları ve otopark da yer alacak" diye konuştu.

Bu arada ihaleye katılan firmalar ve teklifleri ise şöyle: 

"Egecan Akaryakıt Tem. Nak. İnş. Turz. San. Tic. A.Ş. & Asil İnş. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı 47 milyon 800 bin TLmilyon TL
Caba İnş. Enerji Turz. San. Ve Tic. A.Ş. 47 bin 950 milyon TL
Güçlü İnş. Mak. San. Ve Tic. A.Ş. & Alke İnş. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı 49 milyon 811bin 270 TL
Föy İnş. Taah. Turz. San. Ve Tic. A.Ş. & Eksen Proje İnş. Turz. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı 56 milyon 802 bin TL
Nas İnş. San. Tic. A.Ş. 59 bin 870 milyon TL
Ulaşım Nakl.İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. & Gürtaş Yapı End. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı 88 milyon TL"

Fırsat Projeleri