TOKİ İndirim Kampanyası Bugün Sona Eriyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) başlattığı yüzde 20 indirim kampanyası bugün sona eriyor.

TOKİ İndirim Kampanyası Bugün Sona Eriyor
29.09.2017 - Cuma

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) başlattığı yüzde 20 indirim kampanyası bugün sona eriyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyenlere yönelik başlattığı yüzde 20 indirim kampanyası bugün sona eriyor. Başvuruda bulunmak isteyenler için son gün bugün...

21 Ağustos'ta başlayan yüzde 20 indirim kampanyası 29 Eylül Cuma günü sona eriyor. Başladığı günden beri 15 binin üzerinde başvuru olduğunu belirten Toki Başkanı Ergün Turan, "Daha önce idaremizden konut ve iş yeri sahibi olan vatandaşlarımız yaklaşık 820 milyon lira kampanyaya para yatırdı ve borçlarını sıfırladı" dedi. 

TOKİ Başkanı Ergün Turan sözlerine şöyle devam etti, "Kampanyamızdan satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir. Kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler." dedi. 

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI KOŞULLARI

- İndirim kampanyasından taksit ödemesi 2015 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri faydalanabiliyor. 
- Yüzde 20 indirimden yararlanılması için borç kapatmanın yapıldığı ayın taksit ödemesi yatırılmış olması gerekiyor. Ayrıca konut sahibinin geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu da bulunmamalı.        
- Bakiye kapatma tutarı ilgili banka şubesinden öğrenilebiliyor.         
- Kredi kullanarak kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının satış sözleşmesi imzalamış oldukları banka ile görüşmeleri gerekiyor.        
- Kampanyadan kalan taksit sayısı 12 aydan az olan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanabiliyor.

Fırsat Projeleri