TOKİ Aydın'da 200 Konut İnşa Edecek

Aydın İncirliova'da 200 konutluk projenin yapılması için ön onay çıktı.

TOKİ Aydın'da 200 Konut İnşa Edecek
19.09.2017 - Salı

Aydın İncirliova'da 200 konutluk projenin yapılması için ön onay çıktı. İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, projenin yapılacağı alanda gazetecilere açıklama yaptı.

20 dönümlük arazi üzerinde evlerin inşa edileceğini söyleyen Kale, TOKİ tarafından ilçeye yapılacak 200 konutluk projeye için ön onayın çıktığını belirtti.

Mayıs ayında belediye olarak TOKİ yetkilileriyle görüştüklerini aktaran Kale, "Buradaki dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmeleri için girişim yaptık. Bu hafta itibariyle 200 konutun bu amaçta yapılabilmesi için ön onay geldi. 31 Ekim tarihine kadar resmi talepleri alacağız. Konut sahibi olmak isteyenler 4 bin lira ön ödemeyi Ziraat Bankasına yatırarak müracaatta bulunabilecekler." dedi.

TAKSİT MİKTARLARI PEŞİNATA GÖRE DEĞİŞİYOR

Konutların ortalama satış fiyatının 124 bin 900 lira olarak belirlendiğine dikkati çeken Kale, şunları kaydetti:

"Ödenen peşinat sonrasında taksit miktarları belli olacaktır. 2+1 olacak olan konutlar için müracaatçıların en az 1 yıl İncirliova’da ikamet etmiş olması, TC. vatandaşı olması, aylık hane halkının gelirinin en fazla net 3 bin 200 olması, toplu konut idaresinden konut satın almamış olması ve toplu konut idaresinden konut kredisi kullanmamış olması, evi, iş yeri bahçesi olmaması, 25 yaş ve üzerinde olması eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır."

Fırsat Projeleri