TOKİ 822 Bin Konut Rakamına Ulaştı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ'nin 2002 yılından bugüne kadar 822 bin konut inşa ettiğini söyledi.

TOKİ 822 Bin Konut Rakamına Ulaştı
11.05.2018 - Cuma

Kenya Vizyon 2030 Uygulamaları Müsteşarı Dr. Julius M. Muia ve beraberindeki heyet, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ı makamında ziyaret etti. Turan, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Müsteşar Dr. Julius M. Muia ve heyetine tecrübelerini ve idarenin finansman modelini anlattıklarını belirtti.

TOKİ'nin yurt dışında ilgiyle takip edildiğini ve birçok ülkenin temsilcileriyle görüşme yaptıklarını söyleyen Turan, “Bölge ülkeleri başta olmak üzere, yaklaşık 93 ayrı ülke ile görüşmemiz oldu. Afganistan, İran, Afrika, Pakistan, Kazakistan ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden bu alandaki yetkili heyetleri ile bilgi ve tecrübemizi paylaşıyoruz. İmzalanan protokollerle ve mutabakatlarla yeni açılımlar sunma konusunda adımlar atıyoruz.” dedi.

TOKİ’den yurtdışında yardım amaçlı uygulamalar

Toplu Konut İdaresi’nin yurtdışında ticari faaliyet olarak bir işlem yapmadığını söyleyen Turan, “TOKİ yurt dışında Pakistan, Endonezya, Srilanka, Somali’de tamamen yardım amaçlı konut, eğitim ve sağlık tesisleri yaptık ve ilgili ülkelere teslim ettik. Şu ana kadar yurtdışında yaptığımız bütün iş ve işlemlerimizi Türkiye Cumhuriyeti devletinin yardım faaliyetlerini orada inşa etmek olarak gerçekleştirdik“ diye konuştu.

TOKİ 822 bin konut rakamına ulaştı

1984 yılında kurulan TOKİ’nin 2002’ye kadar 19 yılda toplam 43 bin 145 konut üretebildiğini dile getiren Turan, “2002 yılında başlayan güçlü hükümet ve siyasi istikrarın katkısı ile T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı insanımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla 2002 yılından bugüne kadar 822 bin konut inşa etmiş durumdadır” dedi.

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Skyland İstanbul

İSTANBUL / ŞİŞLİ

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

Uplife Kadıköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Validebağ Konakları

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Yücelpark

İSTANBUL / KARTAL

Yücelpark'ta %25 İndirim Avantajı

Yücelpark'ta %25 İndirim Avantajı