Terör Mağdurlarına Projede Sona Doğru

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör mağdurları için hayata geçirilen konut projeleri için tarih belli oldu.

Terör Mağdurlarına Projede Sona Doğru
13.11.2017 - Pazartesi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör mağdurları için hayata geçirilen konut projeleri için tarih belli oldu. Buna göre projelerin 2018'in 5 ve 6. aylarında tamamlanması planlanıyor.

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, beraberindeki Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Özcan ile Esenyurt Mahallesi'nde hayata geçirilen projenin şantiyesini ziyaret etti. 

Şantiyede hazırlanan örnek daireyi de gezen Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, burada yaptığı açıklamada evleri yıkılan terör mağdurları için konutların en iyi şekilde yapıldığını dile getirdi. Kaşıkçı, projeye ilişkin devletin aldığı kararın ardından ilçede 3 bin 63 konutun yapımına başlandığı bilgisini vererek, konutların mayıs, haziran ayı itibarıyla tamamlanacağını aktardı.

Kaşıkçı, "Bu konutların yanında 76 iş yerimiz, 2 cami, 2 taziyeevi ve eğitim alanları olacak. İnsanlarımız, rahatlıkla nefes alabileceği, alışverişini yapabileceği ve gezebileceği bir yere kavuşmuş olacak" şeklinde konuştu.

DAİRE BÜYÜKLÜKLERİ 120 METREKAREDEN BAŞLIYOR

Mahmut Kaşıkçı, evi yıkılan vatandaşların evleri kaç metrekare ise o büyüklükte daire verileceğini da belirterek, "İnsanlarımızın burada rahat yaşaması için bu hizmeti sunuyoruz. Dairelerimiz 70-80 metrekarelik daireler değil. 120 metrekareden başlayıp 180, 200 metrekareye kadar da dairelerimiz var. Müteahhitlerimiz ile sohbet ederken yine gördük ki TOKİ'nin alt gelir grubuna değil en üst gelir grubu sitelerine özel projeyi Yüksekova'da uyguluyoruz. Kullanılan malzemeler ve yapılan işçilik en üst seviyeye hitap ediyor" diye konuştu.

Fırsat Projeleri