Tepe İnşaat ABD'de Konut Üretmek İçin Çalışmalara Başladı

Gayrimenkul sektörünün öncü firmalarından Tepe İnşaat yatırımlarını çeşitlendirme kararı aldıklarını söyleyerek ABD'de konut üretmek için çalışmalara başladı.

Tepe İnşaat ABD'de Konut Üretmek İçin Çalışmalara Başladı
10.09.2017 - Pazar

Gayrimenkul sektörünün öncü firmalarından Tepe İnşaat yatırımlarını çeşitlendirme kararı aldıklarını söyleyerek ABD'de konut üretmek için çalışmalara başladı.

Gayrimenkul sektöründe başarılı projelere imza atan Tepe İnşaat Amerika’da ‘Tepe USA’ isimli bir şirket kurdu. Miami, Washington ve Boston olmak üzere 3 eyalette çalışma başlattıklarını söyleyen Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Oğuz, "Yatırımları ve pazarlarımızı çeşitlendirme kararı aldık. İngiltere, Kanada ve ABD’yi inceledik, ABD’de karar kıldık. Kısa sürede somut adımlar atacağız" dedi. 

2.1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM HEDEFİ

Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz, 5 yılda 2.1 milyar liralık yatırım yapma hedefinde olduklarını belirterek "Yatırım planlarımızı 5 yıllık dönemler halinde yapıyoruz. Bu süreçte bir çeşitlendirmeye de gideceğiz. Çalışmalarımızı endüstriyel sanayi tesisleri alanında yoğunlaştıracağız. Zaten dünyadaki taahhüt işlerimizde endüstriyel tesis yatırımları ön plana çıkıyor" dedi.

Gayrimenkul yatırımlarında Ar-Ge çalışmalarına da önem verdiklerini ifade eden Oğuz sölerine şöyle devam etti,"Bu çalışmalarda endüstriyel tasarımcılar, iş güvenliği uzmanları, LEED belgesi gibi çevre odaklı inşaat teknolojileri uzmanları, nihai müşterilerimizden, özellikle ev hanımları ve çocuklardan aldıkları geri bildirimlerle daha iyi ve daha verimli konutlar için çalışacak." 

ÇEKMEKÖY-ÖMERLİ'DE 100 MİLYONLUK YATIRIM

Türkiye'deki çalışmalarında kentsel dönüşüm projelerine ağırlık vereceklerini belirten Oğuz, ilk adımın Beşiktaş ve Fikirtepe'de atıldığını söyledi. Kentsel dönüşümde kanuni altyapının daha iyi düzenlenmesi gerektiğini vurgulayan Oğuz, "Çekmeköy- Ömerli’deki 100 milyon lira yatırım yapacağımız Tepe Aura projemiz devam ediyor. Ankara Etlik’te de 200 milyon liralık yatırımla yeni bir projeye başlıyoruz" dedi.


Kaynak : Sabah
 

Fırsat Projeleri