Teknik Yapı Ve Halk GYO Güçlerini Birleştirdi

Teknik Yapı, gayrimenkul sektörünün güçlü ismi Halk GYO ile işbirliği yaptı. İşte detaylar…

Teknik Yapı Ve Halk GYO Güçlerini Birleştirdi
28.08.2017 - Pazartesi

Sektörün güçlü şirketlerinden olan Teknik Yapı, Emlak Konut GYO’nun, İzmir’in Alsancak ilçesinde hayata geçirmeyi planladığı gayrimenkul projesi için Halk GYO ile ek sıkıştı. İş birliği kapsamında tüm gider ve gelirler ile elde edilecek kar paylaşım oranları yarı yarıya olmak üzere, “Teknik Yapı - Halk GYO Adi Ortaklığı” kuruldu.


Yarı Yarıya Anlaşma


Teknik Yapı Emlak Konut GYO’nun, İzmir Alsancak’taki iki ayrı parselden oluşan yaklaşık 47 dönümlük arazisi için Haziran ayında açtığı arsa karşılığı gelir paylaşım ihalesini %35 idare payı taahhüdü ile kazanmıştı. Proje kapsamında Teknik Yapı tüm gider ve gelirler ile elde edilecek kar paylaşım oranları yarı yarıya olmak üzere Halk GYO ile anlaştı.


İzmir’e Yakışır Bir Proje


Proje tasarımının altı ay içinde tamamlanması için çalışmalara hızlıca başlanacağını aktaran Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım;
“Emlak Konut ve Halk GYO ile oluşturulan güç birliği ile İzmir’e yakışır bir proje gerçekleştirileceğine inanıyorum. Özel sektör ve kamuyu bir araya getiren proje İzmir’in gayrimenkul sektörüne ve ülkemize değer katacak. Kamunun önemli temsilcileriyle iş yapmanın tüketiciye de olumlu yansımaları olacağını düşünüyorum. Emlak Konut GYO, Halk GYO ve Teknik Yapı’nın güven veren marka kimlikleri ile oluşturdukları kaliteli hizmet anlayışları bu proje aracılığı ile İzmir halkının da memnuniyetine sunulacaktır. Bugüne kadar başarıyla sürdürdüğümüz “iyi ürünü, uygun fiyata sunma” stratejisini İzmir’de de sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Fırsat Projeleri