TBMM Yer Altına Mı Taşınacak?

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yer altında yeni bir meclis yapılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

TBMM Yer Altına Mı Taşınacak?
04.08.2017 - Cuma

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 15 Temmuz darbe girişiminde sığınıkların işe yaramaz ve kullanılmaz halde olduğunu söyleyerek yer altında bir bina yapılacağını açıkladı.


Yeni Bir Meclis Yapılmayacak


Milliyet'in haberine göre, TBMM Başkanı İsmail Kahraman yeni bir Meclis yapımı veya taşınmasının söz konusu olmadığını, kampüs içinde darbe, nükleer saldırı ve doğal afet hallerinde yer altında faaliyet gösterebilecek bir bina yapılacağını açıkladı.

Taşınmamız Söz Konusu Değil


TBMM’de yıkılan A ve B Halkla İlişkiler Binası’nın yerine yönelik proje hazırlığı olduğunu belirten Kahraman, TBMM’nin taşınmasının söz konusu olmadığını belirtti, “Meclis binası bu binadır” dedi. Kahraman şöyle devam etti:


“Halkla ilişkiler odaları yeterlidir. Meclis’in içindeki yerlerin 600 kişilik olması konusunda da planlama var. Bakanlar Kurulu kalktığı için Genel Kurul salonunun içerisi de 600 kişiye yetiyor. Bakanlar Kurulu’nun bulunduğu bölüm biraz yüksek bir basamakla çıkılıyor. Bakanlar Kurulu koltuklarının bulunduğunu yükseklik diğer koltuklarla eşit hale getirilecek. Arkada taraflarda da boşluklar bulunuyor, oralara 28 koltuk eklenecek. Böylece Genel Kurul 600 kişi için yeni yapılmış gibi olacak. Hacim yeterli açıkçası.”
 

Fırsat Projeleri