Taksim'e 2 Bin 500 Kişilik Opera Binası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 bin 500 kişilik opera binasının 2018'in sonuna doğru bitirileceğini açıkladı.

Taksim'e 2 Bin 500 Kişilik Opera Binası
16.09.2017 - Cumartesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Taksim'de bulunan Atatür Kültür Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 bin 500 kişilik opera binasının 2018'in sonuna doğru bitirileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Türkiye'de bizim şu anda tek Ankara Beştepe'deki kongre merkezimiz ama bunun dışında böyle bir kongre merkezimiz yoktu. Ankara'da eskiden 150-200 kişilik opera binası vardı. Atatürk Kültür Merkezi tam opera binası diyebileceğimiz bir bina değildi, yarı opera binasıydı. Şimdi biz Millet Evi'nin yanındaki yerimizi tam opera binasına benzer şekilde yaptık. Bunun için de mimarlarımıza dünyayı dolaşın, ona göre bunu yapalım dedik ve buna göre yapıldı. Taksim'deki ise tam bir opera merkezi oluyor inşallah." 

Taksim'de yapılacak opera binasının 3 balkonu olan 2 bin 500 kişiyi aynı anda alabilecek, çok amaçlı hizmet verebilecek bir yapı olacağını kaydeden Erdoğan "Sadece o opera gösterilerinin olacağı günlerde açılan değil, yıl boyu birçok hizmet verebilecek, küçük salonlarında değişik toplantıların yapılabileceği bir yer olacak. Dış cephe giydirmeleri ise hayranlık uyandıracak muhteşem bir eser. Bunun da lansmanını 2 ay içinde Ankara'daki Millet Evi'nde yapacağım. Ondan sonra inşaatını başlatacağız. Hazırlıklarımız bu konuda kararlı bir şekilde devam ediyor. Ben beğeneceğinizi umut ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi içinde "Son aşamalarda, ihalesi yapılacak. Şu anda zannediyorum hükümetimiz ihale hazırlıklarını yapıyor, ihaleye çıkılacak, adım atılacak" açıklamasında bulundu.

Fırsat Projeleri