Sur Yapı'dan Antalya'ya 19 Bin Konut!

Sur Yapı, Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi için kolları sıvadı…

Sur Yapı'dan Antalya'ya 19 Bin Konut!
09.09.2017 - Cumartesi

Antalya’nın Kepez-Santral bölgesinde hayata geçireceği 1 milyon 300 bin metrekarelik kentsel dönüşüm projesi için Sur Yapı hazırlıklara başladı.

Yeni Bir Antalya

Sur Yapı’nın hayata geçireceği kentsel dönüşüm projesi ile adeta yeni bir Antalya kurulacak. Antalya Kepez-Santral bölgesinde 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda yaklaşık 19 bin konut inşa edilecek. Ön talep sürecindeki Antalya projesinde öncelikli seçme fırsatına ve bu dönemin avantajlı fiyatlarından yararlanma fırsatına sahip olacak.

Örnek Bir Proje Yapacağız

Haziran ayı içerisinde ruhsat alarak inşa sürecine başlamayı hedeflediklerini belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Antalya Kepez-Santral bölgesinde üstlenmiş olduğumuz Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi bizi çok heyecanlandırıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi Antepe, Kepez-Santral bölgesi projesinin tüm süreçlerini sorunsuz yürüterek Türkiye için de örnek bir çalışma sergiledi, kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu aşamadan sonra projeyi biz devralacağız ve proje ile Antalya'ya katma değer sağlamayı hedefliyoruz. Projede yaklaşık 19 bin konut yer alıyor, bunlardan yaklaşık 5 bini hak sahiplerinin konutları… Projede konutların yanı sıra kültürel alanlar, dev şehir parkı, sağlık tesis alanları, eğitim alanları, camiler, ofisler ve ticari alanlar bulunacak. Tüm hazırlıklarımızı tamamlıyoruz" dedi.

Çevreci Bir Dönüşüm Olacak

Altan Elmas arazide bulunan 10 bin 764 ağacın da sökülüp, markalanarak fidanlıkta muhafaza altına alındığına dikkati çekerek, "Koruma altına alınan 5 bin 135 zeytin, 2 bin 888 narenciye, bin 767 nar ağacı ise peyzajda kullanılacak. Öte yandan proje alanından çıkan 114 ton odun ve ahşap, yakacak olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Bu anlamda örnek ve çok çevreci bir kentsel dönüşüm meydana gelmiş olacak" şeklinde konuştu.

Ön Talep Süreci Başladı

Ön talep sürecindeki ilgiden memnun olduklarını vurgulayan Elmas, , "Projemizde çok kısa bir süre önce ön talep toplamaya başladık. Antalya, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Eskişehir, Konya, Afyon, Isparta, Balıkesir’in de aralarında bulunduğu toplam 24 ilden şimdiye kadar yoğun talep aldık. Antalya özelinde ise Muratpaşa (Merkez), Kepez, Konyaaltı ve Manavgat başta olmak üzere 13 farklı ilçeden talep aldığımızı söyleyebilirim." dedi.
 

Fırsat Projeleri