Sosyal Konut Kavramını Değiştirdik

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, konut kavramını değiştirdiklerini belirterek, gayrimenkulde ortaya çıkan kaliteye dikkat çekti.

Sosyal Konut Kavramını Değiştirdik
22.08.2017 - Salı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, konut kavramını değiştirdiklerini belirterek, gayrimenkulde ortaya çıkan kaliteye dikkat çekti.

TOKİ  Başkanı M. Ergün Turan, TOKİ Kayaşehir konutlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 5 Eylül tarihi itibariyle başvuruların alınacağı projeye ilişkin konuşan Başkan Ergün Turan, "Burada dar gelirli vatandaşlarımız için yıllar içerisinde konutlar yapıldı. Hasılat paylaşımı modeliyle üst gelir grubu vatandaşlarımız için de projeler hayata geçirildi. Bu proje de orta gelir grubu vatandaşlarımıza yönelik. Dolayısıyla Kayaşehir'de şu anda alt, orta ve üst gelir gruplarını içinde barındıran aslında tam da aradığımız bir semt kültürü gelişti. Her gelir grubundan insanın içinde yaşadığı bir yaşam alanı oluştu" ifadelerini kullandı.

Sosyal konutların yapımına aralıksız devam edeceklerinin altını çizen Başkan Turan, "Konutların kaba inşaatları tamamlandı. Şu an ince işleri yapılıyor. 5 aya kalmaz bitiririz. Sadece bir konut projesi değil, mahalle kavramını ön plana çıkararak gece-gündüz yaşayacak bir şehir inşa ediyoruz. Konutlarımız farklı kesimlerin ihtiyaç ve alım gücüne hitap edecek şekilde minimum maliyetle bütçelendi. Vatandaşlarımız imkânları ölçüsünde fiyatları 144 bin ila 477 bin lira arasında değişen konutlara başvuruda bulunabilecek" diye konuştu.

Turan, sosyal konut kavramını değiştirdiklerini vurgulayarak, yükselen kaliteye de dikkat çekti. Proje kapsamındaki bin 892 konutta 2+1 ve 3+1'lerde ebeveyn banyolarına yer verildiğini de aktaran Başkan Turan, "Bölgeye iştirak şirketimiz olan Emlak Konut GYO tarafından 500 bin metrekarelik botanik park yapılacak. Ayrıca 300 dönümlük yeni ve kesintisiz bir parkın da inşasına başladık. Burayı daha önce görmeyenler, değişime şahit olduklarında büyük bir şaşkınlık yaşıyorlar. Bunun için ben vatandaşlarımızın Kayaşehir'i gelip görmelerini arzu ediyorum" şeklinde konuştu.

TOKİ KAYAŞEHİR KONUTLARINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

5-20 Eylül'de başvuruların başlayacağı bin 892 konutlu TOKİ Kayaşehir projesine Halkbank'ın İstanbul'daki bütün şubelerine 5 bin lira yatırarak müracaat edilebilecek. Konut kuraları da 4 Ekim'de noter huzurunda çekilecek.
 

Fırsat Projeleri