Slovakya'dan Hüseyin Özdilek'e Devlet Nişanı!

Özdilek Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’e Türkiye-Slovakya ilişkilerine sağladığı katkılardan dolayı Slovakya Devlet Nişanı takdim edildi.

Slovakya'dan Hüseyin Özdilek'e Devlet Nişanı!
10.10.2017 - Salı

Özdilek Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’e Türkiye-Slovakya ilişkilerine sağladığı katkılardan dolayı Slovakya Devlet Nişanı takdim edildi.

Türkiye’nin önemli ekonomik dinamiklerinden Özdilek Holding başarılı çalışmalarıyla yurt içinde yurt dışında büyümeye devam ediyor. Bu anlamda Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’e, geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir gece de fahri Slovakya Konsolosluğu unvanından sonra şimdi de Slovakya Devlet Nişanı takdim edildi. Wyndham Grand İstanbul Levent’te düzenlenen gecede Slovakya’nın Ankara Büyükelçisi Anna Turenicova, Hüseyin Özdilek’e nişanı takdim etti. Takdim edilen nişan, iki ülke arasında ticari ilişkilerin de ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesi niteliğinde. 

Slovakya’nın Ankara Büyükelçisi Anna Turenicova, Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’in, ticari ve sosyal alanda Slovakya’nın her zaman çok büyük destekçisi olduğuna işaret etti. Slovakya’nın Ankara Büyükelçisi Anna Turenicova, bu anlamda Özdilek’e Slovakya Devlet Nişanı vermekten mutluluk duyduğunu kaydetti.

Özdilek’e, Slovakya Devlet Nişanı!

Türkiye’nin Slovakya bağımsızlığını tanıyan ilk ülkeler arasında olduğunu söyleyen Anna Turenicova, “Geçtiğimiz yıllardan bugüne Türkiye ile ilişkilerimiz pek çok alanda gelişti ve güçlendi. Çünkü iki ülkenin de ortak değerleri arasında hukuk üstünlüğü ve demokratik-laik devlet yapısı en önemli unsurlardandır. İki ülke arasındaki diğer bir unsur ise ticari ve sosyal ilişkilerdir. Artan ticaret hacmi sayesindedir ki, Türkiye ile tüm alanlarda yaptığımız çalışmalar önemli noktalara geldi” yorumunda bulunda. 

Böylesine değerli bir ödüle layık görülmekten  duyduğu mutluluğu dile getiren Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek: “Türkiye, Osmanlı geçmişiyle Slovakya’nın 500 yıllık dostu. 9 yıl önce bana Bursa’nın fahri konsolosluğu teklif edildiğinde büyük bir memnuniyetle kabul ettim. Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki fahri konsolos arkadaşlarla Türkiye-Slovakya menfaatleri için çalışıyoruz. Biz biliyoruz ki ikili ilişkiler ne kadar kuvvetliyse ticaretin gelişimi de aynı oranda artıyor. Sayın Büyükelçinin de söylediği gibi Türkiye, Slovakya’yı tanıyan ilk devletlerden biri. Dolayısıyla yaşasın Türkiye ve Slovakya Cumhuriyeti.” Dedi.

Fırsat Projeleri