Şırnak'ta Dönüşüm Çalışmaları Tam Gaz Sürüyor

Terör örgütü PKK tarafından tahrip edilen Şırnak'ın yeniden imarı için devlet tarafından yürütülen çalışmalar son hızla devam ediyor.

Şırnak'ta Dönüşüm Çalışmaları Tam Gaz Sürüyor
05.12.2017 - Salı

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre  Şırnak'ta hayata geçirilen projelerle yaşam standartları iyileştiriliyor. İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname kapsamında belediyelere görevlendirme yapıldı. 

PKK mensuplarının tahrip ettiği kentte yeniden imar ve ihyası için devlet eliyle yürütülen çalışmalar, görevlendirme yapılan belediyenin desteğiyle ivme ivme kazandı.

TAMAMEN BAŞTAN YAPILIYOR

Terör saldırılarının izlerinin silinmesi temizlikten altyapı ve üstyapıya, yollardan kültürel, sosyal ve sportif alanlara kadar Şırnak Belediyesince proje hazırlandı. 

160 milyon liralık yatırımı öngören projeler terörün izlerini silmek için yapılıyor. Kentte büyük dönüşüm çalışmaları sağlanıyor. Belediyede yönetimi borçla devraldıklarını belirten Belediye Başkan Vekili ve Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu, "Belediyenin kamu kurum ve kuruluşlara 45 milyon liralık borcu vardı. Bunları belirli bir takvime bağlayarak ödüyoruz." diye konuştu.

Fırsat Projeleri