Şimdi Konut Alan Kazançlı Çıkacak!

MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, MESA Cadde projesinin detaylarını ve konut sektörüne ilişkin değerlendirmelerini projedefirsat.com mikrofonuna aktardı. Boysanoğlu, konut almakta gecikmemek gerektiğini, bu dönemde ev alanların minimum yüzde 5 oranında prim kazanacağını vurguladı.

Şimdi Konut Alan Kazançlı Çıkacak!
24.02.2018 - Cumartesi

MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, MESA Cadde projesinin detaylarını ve konut sektörüne ilişkin değerlendirmelerini projedefirsat.com mikrofonuna aktardı. Boysanoğlu, konut almakta gecikmemek gerektiğini, bu dönemde ev alanların minimum yüzde 5 oranında prim kazanacağını vurguladı.

Mesa Cadde Maltepe’de Buluşma Noktası Olacak

Maltepe sınırlarında hayata geçirdikleri MESA Cadde projesinin detaylarını paylaşan Mert Boysanoğlu,, şu bilgileri verdi: “Projemizde 253 tane konut bulunmakta ve bir tane ticaret merkezimiz var. Ticaret merkezimiz bizim tarafımızdan işlenecek ve kiralanacak. Projemizde 1+1’den 4+1’e kadar, 74 metrekareden 220 metrekareye kadar değişen konutlar mevcut. Ortalama satış fiyatımız lansmana özel 7 bin 300 lira olacak. Önümüzdeki dönemde maliyetlere bağlı olarak artışlarımız olacak. Ticaret merkezimizde 10-11 bin metrekare ticaret alanımız mevcut. Onun için şu ana kadar görüştüğümüz birçok kiracı var. Bu alanda Maltepe’de bir buluşma noktası yaratacağımızı düşünüyorum.”

Şimdi Konut Alan, Yüzde 5 Kazanacak

Konut almanın tam zamanı olduğunu belirten Mert Boysanoğlu, “Açıklanan verilere göre enflasyon yüzde 12. İnşaat maliyet endeksi ise yüzde 22 civarında arttı. Bu artışı bizim bir şekilde konut maliyetine yansıtmamız, dolayısıyla da konut satış fiyatına yansıtmamız gerekiyor. İnşaat şirketleri önümüzdeki dönemde gözle görülür bir artış yapmak durumunda. Bunlrın en büyük sebeplerinden biri arsa maliyetleridir. Ben önümüzdeki dönemde arsa maliyetlerinin düşeceğini, düşmek zorunda olduğunu, arsa sahiplerinin de artık eski oranlarda pay ve paydaş isteyemeyeceğini öngörüyorum. Bu sektöre ve alıcıya pozitif yansıyacaktır. Şu koşullar için değerlendirmem gerekirse 2018’in 3. Çeyreğinden itibaren ben maliyetlerden kaynaklı konut satış fiyatı artışının sektöre yavaş yavaş yansıyacağını düşünüyorum. Onun için bu dönem önemli bir dönem, aman kaçırmayın diyorum. Bu, şu demek: yatırımcılar şu 5-6 aylık dönemde yüzde 5 gibi bir primi ceplerine atabilirler” dedi.

Ev Alırken Marka Firma Tercih Edilmeli

Konut alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyaran Boysanoğlu, “Yatırımcılar, aldıkları projeyi çok iyi etüt etsinler. Ne aldıklarını çok iyi bilsinler. Çoğu kişi katalog üzerinde çizilenin hiçbir zaman vaat edilmediğini gördü. Bundan dolayı da alıcı bazında çok ciddi soru işaretleri oluşmaya başladı. Buna çok önem vermeleri lazım. Bir de marka grupların yaptığı projelerden almalarını tavsiye ederim. Marka olan şirketler güven veren firmalardır, verdikleri sözü tutarlar. Yatırımcı ve oturumcu çok farklı iki şey. Yatırımcının daha çok kendine potansiyel yarabilecek noktalara, örneğin, rekabetin az olduğu yerlere yönelmesi gerekiyor. Oturumcuların ise, sosyal donatı alanları yeterli, ulaşıma iyi noktada bulunan projelere yönelmelerini tavsiye ederim.” Şeklinde konuştu.

Bu Bölgeler Yatırımcılara Çok Kazandıracak

Yatırımda öne çıkacak bölgelerle ilgili analizlerini paylaşan Mert Boysanoğlu, “Yatırımın özünde bütçe var. İyi bir bütçe varsa, Beykoz yatırım yapmak adına önemli bir lokasyon. Bunun dışında İstanbul’un çevresinde Çorlu ve civarı, bana göre potansiyel arz eden noktalar. Özellikle buralarda yapılacak büyük çaplı projeler sektöre büyük artı katacaktır. Birde 3. Havalimanı bölgesi çok gelişecek. Buralarda yapılacak büyük çaplı uydu kent ölçeğindeki projelerin sektöre çok büyük katkı yapacağını ve yatırımcıların burada arsa ve konut peşinde olmaları gerektiğini düşünüyorum.” Dedi.

Fırsat Projeleri

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

Sizi Ev Sahibi Yapacak Öneriler AND Pastel'de

Sizi Ev Sahibi Yapacak Öneriler AND Pastel'de

Makyol Santral

İSTANBUL / ESENYURT

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Haftanın Fırsatı

Strada Bahçeşehir'de Haftanın Fırsatı

Merkez Ankara

ANKARA / YENİMAHALLE

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Başyapıt Dragos

İSTANBUL / MALTEPE

Hayatınızın Seyrini Değiştirecek Proje...

Hayatınızın Seyrini Değiştirecek Proje...