Sıkıntılara Rağmen Türkiye Yatırım Cazibesini Koruyor

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Türkiye'nin geçirdiği sıkıntılara rağmen yatırım cazibesini koruduğunu söyledi.

Sıkıntılara Rağmen Türkiye Yatırım Cazibesini Koruyor
01.12.2017 - Cuma

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Türkiye'nin geçirdiği sıkıntılara rağmen yatırım cazibesini koruduğunu söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın ev sahipliğinde, Grand Pera Emek Salonu'nda gerçekleştirilen Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması programına katılan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Türkiye'nin yaşanan sıkıntılara rağmen yatırım cazibesini koruduğunu kaydederek, "Devletimiz, yabancı yatırımcıya yönelik, Türkiye'nin, İstanbul'un yarıştığı dünya metropollerine göre mevzuattan vergi düzenlemelerine kadar büyük kolaylıklar sunuyor" şeklinde konuştu.

Beyoğlu'nun tarihinden bahsederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra yaşanan değişim sürecini anlatan Ergün Turan, Beyoğlu'nun o dönemden sonra tekrar cazip hale gelmeye başladığını kaydetti. Turan, ilçede yaşanan dönüşümden bahsederek, Türkiye'de kendi ekonomisine güvenen bir yatırımcı ve nüfusun olduğunu ifade etti. Yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye'nin yatırım cazibesini koruduğunun altını çizen Turan, "Devletimiz yatırım yapanın yanındadır ve olmaya da devam edecektir. Netice olarak buraya yatırım yapan her zaman kazanmıştır ve bundan sonra da kazanmaya devam edecektir. Türkiye’de kendi ekonomisine güvenen bir nüfus var. Sektör özelindeki dönemsel rakamların dahi, uluslararası yatırımcı nezdinde bir referanstır. Yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye'nin yatırım cazibesini koruduğu bir ortamda, elimizdeki güçlü argümanlarla 'Türkiye’ye yatırım zamanı' olduğunu tekrar tekrar anlatmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

YATIRIMCININ GÖZÜNDE BEYOĞLU AYRI BİR YERE SAHİP

Bulaşmanın Beyoğlu ilçesine yeni değerler katması dileğinde bulunan Ergün Turan, "Beyoğlu, çok kültürlü yapısı, mimari dokusu, dinamik yaşam alanlarıyla sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan yatırımcılar nezdinde ayrı bir değere sahiptir. Kadim bir yerleşim olması nedeniyle, ülkemizin pek çok şehrinde benzer şekilde süregelen kentsel dönüşüm sürecinden de bağımsız değil. Yapı sektörü olarak gerek kamu gerek özel sektör olarak hepimizin bu işin bir ucundan tuttuk. Bizler bilhassa şehirlerimizi deprem tehdidi karşısında güvenli alanlara dönüştürme gayreti içindeyiz. Bunu yaparken, mimari boyuttaki kaygıları, şehre hem fiziksel hem de ekonomik açıdan zarar vermeyen; değer katan yatırım boyutunu da değerlendiriyoruz"  şeklinde konuştu.

Başkan Ergün Turan, son olarak Beyoğlu'nun kentsel dönüşüm sürecinde, yatırımı potansiyeli yüksek yerleşimler arasında yer aldığını ifade ederek, Beyoğlu'nun konut yaşamından iş hayatına, kültür-sanattan turizme, hayata dair tüm sosyal, fiziki ve ekonomik unsurları bir arada en dinamik haliyle yaşattığını dile getirdi.

Fırsat Projeleri