Seyrantepe Ve Sultanbeyli Hastanelerinin Yapımı Hızla Devam Ediyor

İstanbul Seyrantepe ve Sultanbeyli'de yapımı hızla devam eden devlet hastanelerinin inşaatında sona yaklaşıldı.

Seyrantepe Ve Sultanbeyli Hastanelerinin Yapımı Hızla Devam Ediyor
19.09.2017 - Salı

İstanbul Seyrantepe ve Sultanbeyli'de yapımı hızla devam eden devlet hastanelerinin inşaatında sona yaklaşıldı.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, yapımı süren Seyrantepe ve Sultanbeyli hastanelerinde incelemelerde bulundu. Seyrantepe hastane inşaatında incelemelerde bulunan Turan "4 ana bloktan oluşan hastanenin 1 bağlantı bloku bulunuyor. Modern tıp cihazlarıyla donatılacak hastanede A blok 19, B blok 10, C blok 12, D blok ise 4 kattan oluşuyor. Hastane içerisinde 163 poliklinik, 600 yatak ve 80 yoğun bakım ünitesi bulunacak. Seyrantepe hastanemizin içerisinde 44 acil servis, 24 ameliyathane ve 904 araçlık kapalı otopark olacak." dedi. 

HASTA YAKINLARI RAHAT EDEBİLECEK

Seyrantepe hastanesinin ardından Sultanbeyli devlet hastanesine geçen Turan ve Memişoğlu burada da incelemelerde bulundu. 400 yataklı Sultanbeyli devlet hastanesini inceleyen Turan; "Hastanemizin toplam kapalı alanı 68 bin 848 metrekare. Hastaneye ayrılan 52 bin 418 metrekarelik arazide yapılan çevre düzenlemesiyle hastaların ve hasta yakınlarının rahat edebileceği ortamlar oluşacak. Hastane inşaatı 17 bloktan oluşuyor. Hasta yatak odaları tek kişilik ve çift kişilik olmak üzere tasarlandı. Biri lokal ameliyathane olmak üzere toplam 11 ameliyathaneye sahip hastanemizde ayrıca 55 hastanın aynı anda tedavi görebileceği biçimde yoğun bakım üniteleri mevcut olacak" dedi.

Konut üretiminin yanında kamunun ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet verdiklerini vurgulayan Turan,  TOKİ olarak son 4 yılda Sağlık Bakanlığı'na 266 hastane inşa ettiklerini bildirdi. Bu hastanelerin 10 yataktan başlayıp bin yatağa kadar ulaştığını aktaran Turan, "Bu hastanelerden en önemlilerinden olan Seyrantepe Hastanesi ve Sultanbeyli Hastanesini en kısa sürede tamamlayarak Sağlık Bakanlığımıza devredeceğiz" açıklamasında bulundu.

Fırsat Projeleri