Şehirlerin Geleceği İstanbul'da Konuşulacak!

5. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu: WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler tarafından düzenlenen Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu bu yıl 5  kez düzenleniyor.

Şehirlerin Geleceği İstanbul'da Konuşulacak!
02.10.2017 - Pazartesi

5. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu: WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler tarafından düzenlenen Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu bu yıl 5  kez düzenleniyor.

Sempozyumda, İstanbul gibi yoğun nüfusa sahip ve iklim değişikliğinden en fazla etkilenen metropolleri önümüzdeki 30 yılda neler beklediği ele alınacak. Türkiye’nin de altına imza attığı uluslararası anlaşmalarda yer alan taahhütlerin nasıl hayata geçirileceği de sempozyumda tartışılacak konular arasında yer alıyor.Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI) Türkiye Sürdürülebilir Şehirler tarafından düzenlenen, 5. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’na bu yıl İstanbul ev sahipliği  yapacak.

Etkinlik, 26 Ekim 2017 Perşembe günü The Marmara Taksim Otel’de yapılacak. Sempozyumda başarılı şehircilik uygulamaları çerçevesinde ‘geleceğin şehirleri’ ele alınacak. Dünyadan ve Türkiye’den alanında uzman 25 konuşmacı, İstanbul gibi çok büyük bir nüfusa sahip ve iklim değişikliğinin olumsuz sonuçlarından en fazla etkilenen metropolleri önümüzdeki yıllarda nelerin beklediğine dikkat çekilecek.

Enerji Verimliliğinden Trafiğe; Şehir Sorunları!

Sempozyumu’da kamu, özel sektör, akademi ve uluslararası kuruluşlardan temsilciler “Geleceğin Şehirleri”, “Yaşam Kalitesini Artıran Çözümler”, “Akıllı Şehirler” ve “Kentsel Enerji Verimliliği” konularında önerilerini paylaşacak. Sempozyum, kentlerin nasıl inşa edilip yönetilmesi gerektiği konusunda tüm kent aktörleri için bir yol haritası çizmeyi hedefliyor.

Bu yılın gündeminde iklim, kentleşme ve yol güvenliği gibi konularda 2030 yılına kadar net hedefler koyan ve Türkiye’nin de altına imza attığı uluslararası anlaşmalarda yer alan taahhütlerin kentlerde nasıl yansıyacağı  yer alıyor. Arconic Foundation, Danfoss, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi’nin (IICEC) destek verdiği etkinlik özel sektör, uluslararası kurum ve kuruluş, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin  de iştirakine açık olacak.

Fırsat Projeleri