Sabiha Gökçen'e Terminal Ve Pist Müjdesi

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Terminal İşletmecisi Üst Yöneticisi Ersel Göral 2019'da trafiği en az yüzde 20 artıracaklarını bildirdi

Sabiha Gökçen'e Terminal Ve Pist Müjdesi
18.11.2017 - Cumartesi

Göral, İstanbul Havalimanları Muhabirleri Derneği (İHMD) üyelerinin katıldığı basın toplantısında, 2019'un ortasında Sabiha Gökçen Havalimanı'nın iki bağımsız piste sahip olacağını, bu dönemin İstanbul'da yapımı devam eden üçüncü havalimanının bitirilmesiyle aynı zamana denk geldiğini söyledi. 

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın artık bir şehir havalimanı haline geleceğini kaydeden Göral, bazı havayolu şirketlerinin konum gereği kendilerini tercih edebileceğini söyledi.
Ersel Göral, çift haneli artan hava trafiği nedeniyle bazı kapasite sorunları yaşadıklarını, ikinci pistin açılmasıyla bu sorunun ortadan kalkacağını belirtti.

Bu sorunların çözülmesiyle Sabiha Gökçen Havalimanı'nın tercih alanı haline geleceğine dikkati çeken Göral, "Biz, bugüne kıyasla 2019 yılında trafiği en az yüzde 20 artırmış oluruz." dedi.

İGS Üst Yöneticisi Göral, yaz sezonunda Emirates'in günlük uçuşlara başlayacağını, yeni havalimanın açılmasıyla Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan da uçacak farklı havayolları şirketlerinin olacağını, Türk Hava Yolları'nın (THY) da trafiğinin artacağını bildirdi.

Fırsat Projeleri