Roya Yapı'dan Yeni Proje

Roya Yapı, Anadolu Yakası'nın en hareketli lokasyonu içinde yeni bir proje için kolları sıvadı. 

Roya Yapı'dan Yeni Proje
13.11.2017 - Pazartesi

Roya Yapı, Anadolu Yakası'nın en hareketli lokasyonu içinde yeni bir proje için kolları sıvadı. 

Roya Yapı'nın yeni projesi Roya Nova projesi, İstanbul merkez ofisinin dışında Tokyo, Bükreş, Kiev ve Dubai’deki ofislerinde Avrupa, Orta Asya ve Uzakdoğu’da projeler üreten Mimar Gökhan Aktan Altuğ önderliğindeki Tago Architects tasarımıyla Finans Merkezi’nin yanı başında yükseliyor.

DİKKAT ÇEKİCİ LOKASYON

Roya Nova Finans Merkezi’ne 800 metre mesafede, Türkiye’nin en büyük botanik bahçelerinden biri olan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’ne ise yürüme mesafesinde, ayrıca metro ve otobüs duraklarına yakınlığıyla dikkat çekerken, 32 katlı proje, tamamlandığında 28 bin 800 metrekarelik inşaat alanında 1+0, 1+1 ve 2+1 olmak üzere toplam 255 daireden meydana gelecek.

ESTETİK TASARIM

Estetiğin ve işlevselliğin modern anlayışla birleştirilerek üst düzey kalitede yaşam alanları sunan Roya Nova, Tago Architects tarafından bölgedeki yoğun kentsel ortama saygı duyacak şeffaflıkta kurgulanmış. 30 katlı kule, ticari alt kütlenin üzerine konumlanmış iki farklı kütle olarak ifade edilmiş. Plandaki ışık kalitesi, panoramik manzara, servis alanlarının etkin bir şekilde birleştirilmesi ve mevcut kentsel doku ile iletişim, tasarımı şekillendiren temel parametreleri oluşturuyor. Yapının tasarımı kuleyi çevresindeki dokudan dramatik bir şekilde ayırıyor. Böylece, gelecekte bu bölgede yapılacak diğer kuleler için erişilebilir ve sürdürülebilir yaklaşımlara ilham vermesi amaçlanıyor.

TİCARİ ÜNİTELERE DE YER VERİLDİ

Tasarımın en önemli noktalarından biri de yapının kendi sınırları içinden çıkılmadan hem sosyal ihtiyaçların, hem de işlerin yürütülebilmesini mümkün kılması olmuş. Bu fonksiyonları karşılama amacıyla sosyal tesis, toplantı salonları, hobi odaları, spor birimleri ve açık alanda toplanma alanları konumlandırılmış. Lobi ve ticari mekanlar kuleyi besleyen ihtiyaçlara hizmet ediyor. Ticari birimlerin desteklediği proje, finans merkezine yakınlığı ile de bir arayüz oluşturuyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVREYİ ODAĞINA ALAN PROJE

Roya Nova, modern zaman insanının hep daha fazlasını isteme içgüdüsüne duyarsız kalmamakla birlikte, bu özelliği çok daha rasyonel ölçülerde ele alarak, titizlikle planlanmış bir yapı projesi. Ev sahiplerini, kullanmaya vakit bulamayacakları birçok fonksiyonun maddi yükünden koruyan, her anlamda verimli ve kişiselleştirmeye açık bir yaşam alanı oluşturuyor. Bunu sağlayan cephe tasarımı ve net alan kullanımını arttıran iç mekan yaklaşımları bu yaşam alanlarını destekliyor. Barındırdığı 255 adet dairenin güneş enerjisinden maksimum düzeyde faydalanacak şekilde konumlandırıldığı yapı, mimari tasarımı sayesinde insan gücünün minimalize edilmesini amaçlıyor. Projenin mimari tasarımı, tamamen tasarruf ve çevrecilik anlayışına göre özel olarak kurgulanmış.

Fırsat Projeleri