Riva'nın Değerli Arazisine Teklif Gelmedi

İhalesi yapılan Beykoz Riva’daki arazi için yeterli teklif gelmedi.

Riva'nın Değerli Arazisine Teklif Gelmedi
10.08.2017 - Perşembe

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) ihalesini gerçekleştirdiği yaptığı Beykoz Riva’daki arazi için yeterli teklif gelmedi. Belirlenen rakamın altında kalan ihale düştü.

Hürriyet’in haberine göre Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) ihalesini gerçekleştirdiği yaptığı Beykoz Riva’daki arazi için yeterli teklif alınamadı. Son kararı komisyonun vereceği teklif ÖİB’nin belirlediği 71 milyon liralık rakamın altında kalınca, ihale düşmüş oldu.


Teklifler 71 Milyon TL’nin Altında


Beykoz Riva’da bulunan ve ÖİB’nin satışa çıkardığı 35 dönüm üzerindeki arazi için ihale yapıldı. İhale için, Metro Holding şirketi Anadolu Terminal Hizmetleri A.Ş ve SBK Holding A.Ş teklif verdi. İhaleden kısa süre sonra ÖİB’nin arazi için yaptırdığı kıymet taktiri rakamı açıklandı ve söz konusu arazi için belirlenen değer 71 milyon TL olarak ifade edildi. Açıklamadan sonra sıra iki firmanın sundukları kapalı zarfların açılmasına geldi. 


Açılan zarflarda, her iki firmanın verdiği teklifin de 71 milyon TL’nin altında olduğu anlaşıldı. Edinilen bilgiye göre SBK Holding’in teklifi Anadolu Terminal’in verdiği teklifin üstünde bir rakamdı. Bu aşamadan sonra ihale teknik olarak sona erdi.


Milli Takımın Oteli Buradaydı


İki parselden oluşan arazide söz konusu parsellerden biri 17 bin 687 metre kare diğeri ise 16 bin 625 metre kare. İhaleyi alan firma söz konusu arazide 49 yıllığına üst kullanım hakkını elde etmiş olacaktı. İhaleye konu arazi üzerine 186 odalı bir otel bulunuyor. Söz konusu oteli 2009 yılından bu yana Metro Holding’e bağlı şirket işletiyor. Metro’dan önce de söz konusu otel Milli Takım’ın oteli olarak hizmet verdi.

Fırsat Projeleri