Riva Arazisi İçin İki Teklif Geldi

Beykoz’un Riva bölgesinde kalan son değerli arazi için iki firmadan teklif geldi…

Riva Arazisi İçin İki Teklif Geldi
07.08.2017 - Pazartesi

Hürriyet Gazetesi'nin yazarlarından Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Galatasaray Spor Kulübüne ait Riva arazisinin 3.1 milyar liraya satışı sonrası gözler bölgedeki son değerli araziye çevrildi.

 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından satışa çıkardığı 35 dönüm üzerindeki arazi için iki firma teklif verdi. Üzerinde bir de otelin olduğu araziye ilişkin ihale Çarşamba günü yapılacak. Riva arazisi için Metro Holding şirketi Anadolu Terminal Hizmetleri A.Ş ve SBK Holding A.Ş teklif verdi. Son teklif verme tarihi 24 Temmuz olan ihale 9 Ağustos günü saat 10.00’de yapılacak.


Milli Takımın Oteli Buradaydı


İki parselden oluşan arazide söz konusu parsellerden biri 17 bin 687 metre kare diğeri ise 16 bin 625 metre kare. İhaleyi alan firma söz konusu arazide 49 yıllığına üst kullanım hakkını elde etmiş olacak. İhaleye konu arazi üzerine 186 odalı bir otel bulunuyor. Bu oteli 2009 yılından bu yana Metro Holding’e bağlı şirket işletiyor. Metro’dan önce ise Milli Takım’ın oteli olarak hizmet vermişti.


Taraflar İstekli


Riva arazisi için teklifler açık artırma usulü yapılacak.ihaleye katılacak firmalardan SBK Holding’den bir kaynak “Burası değerli bir araz. 3’üncü köprü ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na çok yakın bir noktada. İhalede son ana kadar masada olacağız. ÖİB’nin daha önceki başka ihalelerini de takip ediyoruz” dedi.


Metro Holding’den bir kaynak ise, “Bizim sözleşmemiz Mayıs 2019’da sona eriyor. Dolayısı ile 49 yıllığına üst yapı kullanım hakkı bu tarihten sonra işlemeye başlayacak. Sürenin 49 yıl olması önemli. Böylece daha kapsamlı bir yatırım planı ile söz konusu alan ve otel yeniden ele alınmış olur. Teklifler kapalı zarf olarak verildi. İhale günü de süreç belli olur” şeklinde konuştu.

Fırsat Projeleri