Reza Zarrab'ın Tüm Gayrimenkullerine El Konuldu

Uzun süredir gündemde olan Reza Zarrab hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tüm mal varlığına el koyma kararı verildi.

Reza Zarrab'ın Tüm Gayrimenkullerine El Konuldu
02.12.2017 - Cumartesi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Reza Zarrab ve yakınlarının mal varlığına el koyma kararı aldı.

Habertürk Haber Merkezi'nden Veli Sarıboğa'nın haberine göre, "ABD, Hakan Atilla'ya karşı" davasında tanık sıfatıyla ifade veren İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab hakkında önemli süreçle yaşanıyor. Zarrab hakkında New York'ta süren, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, "casusluk" suçundan soruşturma başlatıldı. 

Tüm Varlığına El Konuldu

Soruşturma kapsamında Reza Zarrab ile kızı Alara'nın da aralarında bulunduğu 22 yakınının "tüm varlığı ile banka ve şirketlerdeki haklarına, alacaklarına ve hisselerine el konulmasına" karar verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Reza Zarrab hakkında "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güvenliği, iç ve dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri yabancı devletler lehine ‘siyasal casusluk' maksadıyla temin etmek" suçundan başlatılan soruşturma kapsamında, 668 sayılı KHK gereğince malvarlığına el konulmasına karar verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz'ın malvarlığın el konulmasına ilişkin ilgili makamlara yazdığı yazıda, “Rıza Sarraf ile çocuğu Alara Sarraf ve diğer aile yakınlarının taşınır ve taşınmaz tüm malvarlıklarına, banka, şirket ve diğer kurumlar nezdindeki tüm hak ve alacaklarına, şirket hisselerine 668 sayılı KHK'nın 3-a bendi ve CMK128 maddeleri gereğince el konulmasına karar verilmiştir" denildi.

MAL VARLIĞINA EL KONULANLAR

1-Rıza Sarraf
2- Kızı Alara Sarraf
3- Babası Hüseyin Sarraf
4- Annesi Şebnem Sarraf
5- Kardeşi Can Sarraf
6- Mehmet İbrahim Burhanettin
7- Behruz Büyükoğlu
8- Mehmet Mehdi Culazade
9- German Ghanbarı Arablou
10- Hüseyin Karabeyli
11- Bahram Dargahi Moghaddam
12- Aydın Harazi
13- Serdar Güneş
14- Ali Hossein Zadeh
15- Göksel Kum
16- Perviz Leki
17- Ahmet Saygın
18- Omid Mahaghegh Eromevr
19- Moshtaghı Mohammad Ali
20- Babak Nahani
21- Hüseyin Nobari
22- Mohammad Reza 
23- Ali Polat

İşte Zarrab’ın Mal Varlığı

El konulanlar arasında Zarrab'ın İstanbul Boğaz'ında Kanlıca'da iki yalısı Kandilli'de bir köşkü bulunuyor. Kanlıca'daki yalının birinin Ebru Gündeş üzerine olduğu, Gündeş'in de 1.5 yıl önce kızı Alara'nın üzerine devrettiği öğrenildi. Zarrab'ın ayrıca 12 milyon dolar değerinde ‘Challenger 300′ tipli özel jeti, 1 milyon 50 bin lira değerindeki Nazmi Ziya'nın ‘Kendi Evi' tablosu, Büyükçekmece'de 47 adet dairesi, 1 milyon 850 bin değerindeki yazlığı; yine İstanbul'da 4 milyon liralık dairesi, Bakırköy'de üç süper lüks dairesi, Metroport Busidence Plaza'da iki ofis katı, yarış atı, Tuzla'da fabrikası var.
 

Fırsat Projeleri