Prefibrik Üreticisi Karmod'dan Taşınabilir Mescit

Prefabrik yapı üreticisi Karmod, sosyal tesisler ve miting gibi organizasyon alanlarında "pratik" mescit üretti.

Prefibrik Üreticisi Karmod'dan Taşınabilir Mescit
15.11.2017 - Çarşamba

Prefabrik yapı üreticisi Karmod, sosyal tesisler ve miting gibi organizasyon alanlarında "pratik" mescit üretti.

Karmod tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre yeni nesil konteyner modeliyle üretilen yapının kara yolu dinlenme tesisleri, piknik alanları, sosyal tesisler ve miting gibi organizasyon alanlarında "pratik" mescit çözümü olarak kullanılması amaçlanıyor.

ŞANTİYE YERLEŞKELERİNDEN TALEP ALACAKTIR

Konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Karmod Satış Müdürü Abdullah Yüceer, kullanıma hazır projelendirdikleri mescitte minareye kadar her detayı düşündüklerini söyledi. Abdullah Yüceer, mescidin üstte yer alan taşıma maşalarıyla sökülmeden farklı kullanım alanlarına taşınabildiğini kaydederek, "21 metrekare standart ölçüde hazırladığımız üründe, 18 metrekare ibadet alanının yanı sıra arkada 3 metrekarelik giriş sahanlığı yer alıyor. Mobil taşınabilir özellikte 36 metrekareye varan ölçüde mescit üretebiliyoruz. Müşteri talebine göre şadırvanlı planda üretim de gerçekleştirilebiliyor. Mescit ürünümüzün özellikle sosyal tesislerle beraber işçi şantiye yerleşkelerinden talep alacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yeni nesil konteyner modeliyle üretip satışa sunulan mescidin sandviç panel çatı ve duvar sistemiyle dört mevsim iklim şartlarında yüksek izolasyona sahip olduğunun altını çizen Abdullah Yüceer, "Vidalı ve geçmeli sistemiyle istendiğinde tamamen sökülerek sonraki kullanımlar için depolanabilir özellikte" şeklinde konuştu. 

Fırsat Projeleri