Portekiz Avrupa'nın Yeni Emlak Gözdesi Oldu

Yeni Bir Hayat CEO’su Şevki Akaydın, Avrupa'nın gayrimenkul konusunda yeni gözdesinin Portekiz olduğunu söyledi.

Portekiz Avrupa'nın Yeni Emlak Gözdesi Oldu
04.12.2017 - Pazartesi

Portekiz, görkemli tarihi ve atmosferiyle Avrupa’nın en eski sınırlarına sahip en karakteristik ülkerinden biri. UNESCO Dünya Mirası Listesindeki 15 alana ev sahipliği yapan Portekiz’in başkenti Lizbon, görülmesi gereken ilk şehir. Lizbon’u sırasıyla şarabı ve eşsiz lezzetleriyle bilinen Porto, turkuvaz rengi plajlarıyla ün salmış Cascais ve Algarve, sarayları ve yapıtlarıyla geçmişi 9. Yüzyıla kadar uzanan Sintra takip ediyor. 

Fado müziğinin yankılandığı renkli sokakları ve mimarisi ile özgünlüğünü koruyan Portekiz son yıllarda gayrimenkul sektöründeki yenileme ve geliştirme projeleri ile yatırımcılar nezdinde de yükselen değer. 

Portekiz’de oturma izni, gayrimenkul alımı ve vatandaşlık işlemleri konusunda danışmanlık hizmeti sunan Yeni Bir Hayat CEO’su Şevki Akaydın her yıl 10 milyondan fazla turisti ağırlayan Portekiz’in cazip yatırım alanlarının başında gelmesinin bir çok sebebi olduğunu iletiyor.

Yılın neredeyse 300 günü güneş eksik olmayan Portekiz, yenilenebilir enerjide dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olarak buygün enerji ihtiyacının yaklaşık yüzde 70’ini hidroelektrik, rüzgar ve güneş enerjisiyle karşılıyor. Forbes Dünyanın En İş Dostu Ülkeleri Araştırması’nda ilk 20’de yer alan ülkenin başlıca gelişim alanları inşaat, turizm ve teknoloji. 2017 Küresel Barış Endeksi’ne göre de dünyanın en barışçıl ve güvenli 3. Ülkesi seçilen Portekiz dünyanın emekli olmak için en iyi 10 ülkesi arasında gösteriliyor. 

Başkent Lizbon ise PwC’nin Gayrimenkulde Gelişen Trendler Raporu’nda gayrimenkul yatırımının en değerli olduğu Avrupa şehirleri arasında 7. sırada yer alıyor. Son yıllarda bir çok teknoloji zirvesine ve fuarına ev sahipliği yapan şehir, Avrupa’nın gelecekteki silikon vadisi olmaya aday. 

Fırsat Projeleri