Persan Yapı'dan Bayi Atılımı

İnşaat sektörü ve sanayi hizmetlerini sürdüren Persan Yapı, bayi sayısını arttırma hedefinde. Şirket bayi sayısını 100'e çıkarmayı planlıyor.

Persan Yapı'dan Bayi Atılımı
23.09.2017 - Cumartesi

İnşaat sektörü ve sanayi hizmetlerini sürdüren Persan Yapı, bayi sayısını arttırma hedefinde. Şirket bayi sayısını 100'e çıkarmayı planlıyor.

Perlite dayalı çatı sistemleri, genleştirilmiş perlit ve yapı kimyasalları ürünlerinin imalatını yapan Persan Yapı, inşaat sektörü ve sanayiye hizmet vermeye devam ederken, 'Termoşap' ve 'Termosıva' markalarıyla yalıtım sektöründe pazarını büyütmeyi amaçlayan firma, yurt genelinde 80 olan bayisini 100'e çıkarmayı planlıyor.

Dünya gazetesinde yer alan habere göre A1 sınıfı yanmaz ve hafif olan ürünleriyle ses yalıtımı alanında öne çıkan markalar arasında yer almayı hedeflediklerini ifade eden Persan Çatı Cephe Yalıtım Sistemleri Genel Müdürü Salih Ürün, "Kalite standardını yüksek tutarak üretim yapıyoruz. Satış sonrasında suya ve dona karşı müşterilerimize 60 yıl servis ve garantisi hizmeti veriyoruz" ifadelerini kullandı.

ÜRÜN GAMIMIZI GENİŞ BİR YELPAZEDE PAZARLAMAYI PLANLIYORUZ

Salih Ürün, yanmaz, hafif, ekonomik olan Termosıva ve Termoşap ürünleri ile müşteri portföyünü artırmayı planladıklarını belirterek "Üretimlerimizi 6 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 37 bin metrekarelik bir alan üzerinde gerçekleştiriyoruz. Müşteri portföyümüzü ise çatı sistemleri ve yalıtım sistemleri kullanıcıları ve uygulayıcıları oluşturuyor. Halihazırda iç pazarda 80 bayimiz var. Bayi ağımızı 100'e çıkararak ürün gamımızı geniş bir yelpazede pazarlamayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

YALITIMDA DOĞAL ÜRÜNLER KULLANILMALI

Ürün, A1 sınıfı yanmaz ve hafif olan ürünleri ile yalıtımda doğal ürünlerin kullanımını yaygınlaştırmayı istediklerini kaydederek, şöyle konuştu: "Çatı sistemlerinde 2 milyon metrekare üretim kapasitesine sahibiz. Bunun yanı sıra 80 bin ton toz ürün imalatımız mevcut. Üç ayrı hattımız ile birlikte 75 bin metreküp genleştirme kapasitemiz bulunuyor" diye konuştu. Ürün, sıcak ve soğuk bölgelerdeki kullanımlara uygun Termosıva ve Termoşap ürünleri ile Ortadoğu pazarındaki varlığını artırmak istediklerini ifade ederek, "2016 yılında Gürcistan pazarına odaklandık. Fabrikamızın bulunduğu coğrafi konum itibarıyla Suriye, Ürdün, Irak, Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelere ihracat yapıyoruz. Ancak Ortadoğu'daki karışıklıklar sebebiyle istediğimiz ihracat seviyesine ulaşabilmiş değiliz" 
 

Fırsat Projeleri