Osmanbey'de Dükkanlar Kepenk İndiriyor

Tekstil sektörünün kalbinin attığı Osmanbey’de dükkanlar tek tek kapanmaya başladı.

Osmanbey'de Dükkanlar Kepenk İndiriyor
15.09.2017 - Cuma

Osmanbey’de dükkanlar giderek kapanıyor. Üreticilerin yeni gözdesi Merter bölgesi oldu.

Dünya Gazetesi’nin haberine göre İstanbul’un gözde semtlerinden Osmanbey’de dükkanlar teker teker kepenk indirmeye başladı. Tekstil sektörünün kalbinin attığı semtte esnaf dükkanları hızla boşaltmaya başladı.

Arka Sokaklarda İki Dükkandan Biri Boş

Osmanbey'de kiralık ilanların sayısı her geçen gün artıyor. Bir zamanlar boş dükkan bulmanın imkansız olduğu Tekstil sektörünün kalbinin attığı semtte özellikle arka sokaklarda iki dükkandan biri boş ve kiralık. Kiracı bulmakta bile zorlanan bölge bundan birkaç yıl önceki parlak dönemlerini arıyor. Sokaklarında en az 50 dükkan boş ve kiralamalarda büyük bir yavaşlık gözleniyor. 

Yeni Gözde Merter 

Yoğun bir dönüşümün başladığı Osmanbey’deki işini kapatanların ağırlıklı olarak günlük, fiyat avantajına sahip ürünler üretenler olduğu ifade ediliyor. Bu üreticilerin belirli bir bölümünün ise Merter bölgesine taşındığı açıklandı.  Bu durum Merter’de bir yoğunluk yaşanmasına, çok sayıda yeni dükkan açılmasına sebep oldu. Merkezini Merter’e taşıyan firmalardan biri olan Migiboy’un sahibi Vehbi Canpolat dönüşümün aslında bir fırsat olduğu açıklandı.

Butik Otel Yapılıyor

Madalyon Sokak, Kodaman Sokak ve Hacı Mansur Sokak’ta çok sayıda binada kiralık ve satılık ilanları dikkat çekiyor. Osmanbey’de dükkanların boşalması kiraların düşmesine neden oldu. “Piyasa durgun” diyen bir emlakçı bölgede devirlerin ağırlıkla turizm alanında yapıldığını anlattı. Bölgede çalışan bir emlakçı “Eğer birkaç katlı ve satılık bir dükkansa alıp butik otele çevirmek isteyenler ilgileniyor. Onun dışında pek hareket yok” şeklinde konuştu. 

Fırsat Projeleri