O Ev 35 Milyon Pound'a Satıldı

Dünyanın en pahalı ve en büyük evlerinden biri olan Updown Court 35 milyon pounda satıldı.

O Ev 35 Milyon Pound'a Satıldı
07.08.2017 - Pazartesi

Dünyanın en pahalı ve en büyük evlerinden biri olan Updown Court 35 milyon pounda satıldı.

11 bin metrekarelik peyzajlı bahçelere ve 46 bin metrekarelik özel koru alanına sahip mülk, aynı zamanda İngiltere'nin en büyük konutu. 

Kaliforniya mimarisi ile büyüleyici güzelliğe sahip olan konut tarzındaki müstakil evlerden biri olan Updown Court, doğa ile iç içe yapısı ve çeşitli sosyal ayrıcalıklarıyla da dikkat çekiyor. İlginç bir tarihe sahip olan yapı 1924 yılında inşa edilirken, 8 yatak odası, 4 oturma odası ve tek bir yüzme havuzu şeklinde tasarlandı. 

14 YIL BİR AİLE KALDI

Updown Court, 1962 ve 1976 yılları arasında bu malikanede bir binbaşı ve ailesine ev sahipliği yaparken, 1982 yılında ev satılığa çıktığında, 1987’de İngiltere ve Fransa’yı şiddetli bir şekilde etkileyen Büyük Fırtına esnasında, mülkün yandığı fark edildi. 

MÜLK YENİDEN TASARLANDI

Yangınla birlikte büyük zarar gören yapı, tekrar satılarak yenilenmesi için mühendis ve mimarlara teslim edildi. İngiltere'nin önde gelen mühendis ve mimarlarının gayretiyle yenilenen Updown Court, Allen-Vercoe’nin yönetimine geçti. 

YILLIK MASRAFI 1.5 MİLYON STERLİN

Evin yeni alıcısı da 6 ay gibi bir kısa sürede evi elinden çıkarmak için 2005 yılında konutu satışa çıkardı. Updown Court'un masrafları yıllık 1.5 milyon sterlin olarak kayda geçerken, 70 milyon sterlinden satışa çıkarılan yapı 35 milyon pounda elden çıkarıldı.

 

Fırsat Projeleri