Moskova, Yeni Moskova'nın İnşası İçin Türk Firmalarını İstiyor

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, yaklaşık Moskova yönetiminin 130 milyar dolarlık Yeni Moskova'nın inşasında Türk müteahhitleri istedikleri

Moskova, Yeni Moskova'nın İnşası İçin Türk Firmalarını İstiyor
14.09.2017 - Perşembe

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Moskova yönetiminin, Yeni Moskova'nın inşasında Türk müteahhitleri görmek istediklerini dile getirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Moskova'da düzenlenen ve Türkiye'nin partner ülke olduğu Proestate Uluslararası Emlak ve Yatırım Formu'na katıldı ve burada görüşmeler gerçekleştirdi. Mehmet Ceylan, gerçekleştirdiği görüşmeler sonrası yaptığı açıklamada; Moskova yönetiminin, yaklaşık 130 milyar dolarlık bir proje olan Yeni Moskova'nın inşasında Türk müteahhitleri görmek istediklerini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Rusya İnşaat Bakanı Mikhail Men ve Moskova Belediyesi Yeni Toprakları Geliştirme Departmanı Başkanı Vladimir Zhidkin ile görüştü. Ceylan forumda ayrıca Yeşil Bina ödül töreninde bu ödüle değer görülen ve 2018 Dünya Futbol Şampiyonası'nın finalinde kullanılacak olan Luzhniki Stadı projesi için ödül plaketini verdi.

Türk İnşaatçıları Görmek İstiyorlar

Ceylan, Rus Bakan Men'in Türk müteahhitlerin çabukluğunu ve kalitesini övdüğünü ve bunun ile gurur duyduğunu belirterek, Rusya tarafının Türk inşaatçıları Yeni Moskova'nın inşasında görmek istediklerini dile getirdiklerini söyledi.

Yeni Moskova'nın standına da giderek burada incelemelerde buluna Mehmet Ceylan; “Rusya ilişkilerini önemsiyoruz. Rusya bizim en fazla ticaret yaptığımız ülkelerin başında geliyor. Rusya özellikle müteahhitlik alanında özellikle çok önemli bir partnerimiz konumundadır, burada yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren yüze yakın büyük, küçük müteahhitimiz 20 yıl içinde yaklaşık 60 milyar dolarlık iş bitirmiş durumdadır. Bildiğiniz gibi Türk müteahhitlik sektörümüz dünyada son derece başarılı, Çin'den sonra en büyük ikinci sektör konumundayız. Müteahhitlerimizle gurur duyuyoruz, yapmış oldukları projelerle, gerçekleştirmiş oldukları projelerle, o açıdan bu formu önemsiyoruz. İşbirliğinin her alanda gelişmesini Rusya ile önemsiyoruz” dedi.

Fırsat Projeleri