Moskova Lüks Emlak Fiyatlarında İstanbul'u Geçti

Lüks emlak fiyatları bakımından Rusya'nın başkenti Moskova, İstanbul'u geride bıraktı.

Moskova Lüks Emlak Fiyatlarında İstanbul'u Geçti
21.11.2017 - Salı

Dünya üzerindeki birçok metropol lüks emlak fiyatlarıyla adından söz ettiriyor. Bu şehirlerden biri olan Moskova lüks emlak fiyatları açısından İstanbul'u da geride bıraktı. İstanbul, lüks emlak sıralamasında 13. sırada bulunuyordu.

Yapılan araştırmaya göre Rusya'nın başkenti Moskova, lüks emlak açısından 13'üncü sırada yer alarak İstanbul'u geride bıraktı. Soğuk şehir Moskova, bir milyon dolar karşılığında alınacak lüks emlak alanı açısından Berlin, Tokyo ve İstanbul’u geçerek 13. sıraya yerleşti.

BİR MİLYON DOLAR KARŞILIĞI KAÇ METREKARE EV ALINABİLİYOR?

Knight Frank Danışmanlık Şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre Moskova’da bir milyon dolar karşılığında ortalama olarak 81 metrekare lüks emlak satın alınabiliyor. 

EN PAHALI BÖLGELER HANGİLERİ?

Araştırma lüks emlakta en pahalı lokasyonları da ortaya koydu. Buna göre Bir milyon dolarlık alan’ sıralamasında Monako, Hong Kong ve New York şehirleri ilk sıralarda bulunurken, Moskova’da bir milyon dolar karşılığında Sretenka sokağında 121 metrekare alınabilirken en pahalı bölgeler olan Ostojenka ve Preçistenka’da bu parayla sadece 35 metrekare konut alınabiliyor. 

Fırsat Projeleri