Maslak'ta Kalan Son Arsa 138 Milyona Satıldı

İstanbul’un en değerli bölgelerinden Maslak’ta bulunan son değerli arazi de satıldı…

Maslak'ta Kalan Son Arsa 138 Milyona Satıldı
09.08.2017 - Çarşamba

İstanbul’un Maslak bölgesinde yer alan 3,5 dönümlük arsa icradan ihale ile satıldı.

İhalesi 158 milyon liradan açılan arsanın satışını alacaklı konumdaki bir banka istedi. İhalede en yüksek teklif Doğa Okulları'nın da sahibi olan Metal Yapı firmasından geldi.
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü’nün icra ihalesini yürüttüğü arsa 3 bin 489 metre kare. Saat 10:00'da başlayan icradan satış ihalesine, SBK Holding, Metal Yapı, Uçak Kardeşler Gıda, MYH Otelcilik, Aslan Yapı Tic. isimli şirketlerin katıldı.


Arsanın Sahibi Metal Yapı


Metal Yapı ihalede kazanan taraf oldu. Metal Yapı'nın teklifi 138 milyon TL oldu. Bilindiği gibi icradan satış ihaleleri, belirlenen bedelin yüzde 50'si üzerinden açık artırıma çıkıyor. İhaleyi kazanan Metal Yapı, aynı zamanda geçen yıl Doğa Okulları'nı da satın almıştı.  İstanbul Teknik Üniversitesi, Harp Akademisi Kampüsü gibi noktalara yakın konumda olan arsa Büyükdere Caddesi'ne ise yalnızca 500 metre mesafede yer alıyor.


Değerinin Altına Satıldı


İhaleye katılan Uçak Kardeşler Gıda şirketinin Avukatı Resul Özmen, ihale bedeline ilişkin "Normal değerinin altında alıcı buldu. Alan tarafa hayırlı olsun" dedi. Şartname kapsamındaki bilgilere göre  söz konusu arsanın üzerinde bitmemiş halde bir yapı bulunuyor. Yabancı bir bankanın satışını istediği arsanın Top Yatırım İnşaat ve Tic. AŞ. adına kayıtlı olduğu anlaşıldı. 2004 yılında kurulan şirketin yönetim kurulunda Adnan Karasu, Tayfun Yeni ve Mehmet Ziya Kalkavan bulunuyor.
 

Fırsat Projeleri