Marina 24'Te Tatil Tadında Bir Yaşam, Sakinlerini Bekliyor

Büyükçekmece Mimaroba'da hayata geçirilen Marina24 projesinin Satış Direktörü Emel Akbaş İdikut, projeye ve sektöre dair projedefirsat.com’a konuştu. İşte detaylar...

Marina 24'Te Tatil Tadında Bir Yaşam, Sakinlerini Bekliyor
22.11.2017 - Çarşamba

24 Gayrimenkul imzasıyla Büyükçekmece Mimaroba'da hayata geçirilen Marina24 projesinin Satış Direktörü Emel Akbaş İdikut, projeye ve sektöre dair projedefirsat.com’a konuştu. İşte detaylar...

İstanbul’un Sayılı Denize Sıfır Projelerinden

Marina 24 projesi hakkındaki ayrıntıları aktaran Emel Akbaş İdikut, projenin şehrin kalabalığından uzaktaki konumu ile ferah ve tatil tadında bir yaşam sunduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Marina 24, İstanbul’un içerisinde ama İstanbul’un kaosundan ve kalabalığından uzak bir bölgede, Büyükçekmece-Mimaroba’da 13 kilometrelik sahil şeridine komşu bir konumda yer alıyor. İstanbul’un sayılı denize sıfır projelerinden bir tanesi. 30 dönüm üzerinde 2 etapta toplam 367 bağımsız bölümden oluşan Marina 24 aynı zamanda 40 dönümlük bir de peyzaj alanıyla komşu. İçerdiği sosyal aktiviteler ve sosyal donatılarıyla 24 saat yaşamın canlı olduğu ve yılın 4 mevsiminde tatil tadında bir yaşam vaat ediyor. Sanat sokağından gurme çarşısına, İstanbul’un en büyük çocuk eğlence merkezinden, bisiklet ve paten pistlerine ve koşu parkurlarına kadar pek çok sosyal donatıyla canlı bir yaşam burada yaşayacakları bekliyor.”

İsteyene Dingin, İsteyene Canlı Bir Yaşam

Marina 24 projesinin 2 etaptan oluştuğunu belirten İdikut, etaplar hakkında şunları aktardı. “Toplam 367 bağımsız bölümümüz var. 1. Etap daha çok sakinlik isteyenlerin tercihi, çok özel bahçe ve teras dublekslerinden oluşuyor. 2. Etabımız daha çok canlılık isteyenlerin tercihi rezidans kısmımız. Yüzde 90’ı deniz ve boğazın emsali bir körfez manzarasına sahip. Burada evler denize sıfır olması nedeniyle birer yalı dairesi gibi ele alındı. 3.20 net kat yüksekliği ile evler daha ferah tasarlandı. Salonlar ve geniş teraslar birleştirildi. Yüksek pencerelerle evin denizle maksimum bütünleşmesi sağlandı. Kısaca Marina24 sadece sosyal donatılarıyla ve lokasyonuyla değil tasarımı ve yapı kalitesiyle de çok keyifli bir proje oldu.”

Yüzde 20’si Satıldı

Marina 24’ün inşaat ve satıştaki güncel durumu hakkında bilgi veren Emel Akbaş İdikut: “1. Etabımızın inşaatı yaklaşık 3 ay önce başladı. Temeller döküldü. 1. Etabımızın 2018 yılı sonunda teslim edilmesi planlanıyor. Rezidans etabımızın da geçtiğimiz ay hafriyat çalışmaları başladı ve 2019 yılı sonunda teslim edilmesi planlanıyor. Şu an lansman öncesi dönemdeyiz. Yaklaşık 3 aydır projemizin yüzde 20 oranında satışını gerçekleştirdik.” Şeklinde konuştu.

Her Bütçeye Uygun Ödeme Seçeneği

“Lansman öncesi dönemde olduğumuz için hem fiyat hem de ödeme planıyla yatırımcılarımızın yüzünü güldürecek avantajlar sunuyoruz.” Diyen İdikut, şöyle devam etti: “ Marina 24’te her bütçeye uygun daire bulmak mümkün. 620 bin liradan başlıyor fiyatlarımız. Firma bünyesinde 36 aya kadar vadelendirme seçeneğimiz var. Bunun haricinde kişiye özel ödeme planları da çalışıyoruz. Banka kredisi kullanarak daha uzun vadelendirme yapmak mümkün. Peşin ya da kredili ödemelerde lansman öncesine özel yüzde 10 indirimimiz var.”

Yeni Projeler Yolda

24 Gayrimenkul’ün gelecek projeleri hakkında da bilgi veren İdikut, şunları aktardı: “24 Gayrimenkul olarak özel lokasyonlarda güzel projeler yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonra adımızı daha çok duyacaksınız. 2019’a kadar çıkarmayı planladığımız 3 farklı projemiz var. Bunlardan ilki Zeytinburnu Veliefendi’de yaklaşık 600 konuttan oluşan bir kentsel dönüşüm projesi olacak. Hemen ardından Başakşehir’in merkezinde 1000 konutun üzerinde büyük bir proje ile karşınızda olacağız.”

Türkiye’de Gayrimenkul Talebinin Sonu Gelmeyecek

Son olarak inşaat sektörüne dair görüşlerini aktaran İdikut: “Türkiye’de yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelerin neticesinde inşaat sektörü bunlardan ilk etkilenen sektörlerden. Çok zor bir 2 yıl atlattık aslında. Önümüzdeki yılın da daha önce alışmış olduğumuz ivmede olacağını beklemiyoruz. Biz şuna inanıyoruz. Türkiye’de güzel gelişen bir nüfus artış oranı var ve gayrimenkul yatırımına vermiş olduğumuz geleneksel bir değerden dolayı Türkiye’de gayrimenkul talebinin asla sonu gelmeyecek. Bu dönemlerde biraz arz fazlası yaşanıyor sektörde ama özel projeler, farklılık yaratan ve güzel konumdaki projeler burada en şanslıları olacaklar.” Şeklinde konuştu.
 

Fırsat Projeleri