Maltepe'ye Üniversite Bereketi

Anadolu yakasının gözde ilçelerinden Maltepe'ye yapılacak Marmara Üniversitesi kampüsünün konut piyasasını hareketlendirmesi bekleniyor.

Maltepe'ye Üniversite Bereketi
16.12.2017 - Cumartesi

Anadolu yakasının gözde ilçelerinden Maltepe'ye yapılacak Marmara Üniversitesi kampüsünün konut piyasasını hareketlendirmesi bekleniyor. Maltepe konut projeleriyle adından söz ettirirken, yeni atılacak adım da ilçe için bir şans olarak görünüyor. Binlerce öğrencinin eğitim göreceği Marmara Üniversitesi kampüsünün ilçede konut piyasasına olumlu katkı yapacağı düşünülüyor. 

METREKARESİ 6 - 7 BİN ARALIĞINDA

TSKB Gayrimenkul Değerleme verilerine göre Maltepe bölgesinde nitelikli konut projelerinde metrekare birim fiyatı 6 - 7 bin metrekare arasında değişirken, bölgede sahil şeridinde doğru fiyatlar da 10 bin TL'nin üzerine çıkabiliyor. 

KAMPÜS 2.5 MİLYON METREKARE ALAN ÜZERİNE KURULACAK

Bu arada 2.5 milyon metrekare alan üzerine kurulacak Marmara Üniversitesi'nin tek bir kampüste toplanacağı Maltepe'de konut fiyatlarının artacağı öngörülüyor. Binlerce öğrencinin eğitim göreceği kampüs, konut fiyatlarını da yukarı doğru çekecek. 

YENİ YERLEŞKENİN ADI DA BELLİ OLDU

TOKİ'nin inşa edeceği ve Maltepe'de toplanacak Marmara Üniversitesi'nin yeni yerleşkesinin adı ise Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi olarak belirlendi. Üniversitenin sağlık Bilimleri'nin bulunduğu alana sosyal tesisler, spor salonları, lojman, kreş ve ilk ve orta öğretim kurumları da hayata geçirilecek.

Fırsat Projeleri