Küçükçekmece'ye 7 Bin Konutluk Gizli Şehir!

Emlak Konut, Halkalı Küçükçekmece’ye 7 bin konuttan oluşan gizli bir mahalle hayata geçirecek…

Küçükçekmece'ye 7 Bin Konutluk Gizli Şehir!
03.08.2017 - Perşembe

Sabah’ın haberine göre, Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut, yeni projesi için kolları sıvadı. Halkalı’nın Küçükçekmece bölgesinde Emlak Konut’un girişimi ile 7 bin konuttan meydana gelecek olan“Gizli Mahalle” projesi yükselecek. 1 milyon metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek proje 6 mahalleden oluşacak. 

 


İhalesi Bu Ay İçinde Yapılacak


İhaleye bu ay içinde açılacak olan proje için yeni mahallelerde ve konut adalarında 'alan güvenliği' ilkesinin benimseyen, aynı anda hem kamuya açık alanlar öneren hem de komşuluk ilişkilerinin güçleneceği özel açık alanların yapılması planlanıyor. Projenin geliştiricisi Emlak Konut GYO, yeni kuşak ve geleneksel mahalle konseptini karıştırarak yeni şehircilik anlayışıyla planlanan şehir için sosyal birlik duygusunu ve özlenen mahalle yaşamının yeniden hayata geçirilmesini planlıyor. 

 


Lokasyon Avantajı


Gizli mahalle projesi Küçükçekmece gölü sahiline, yapımı devam eden İstanbul Banliyö Hattı'na ve Halkalı Metrosu'na çok yakın bir konumda yer alacak. Nüfusun ihtiyaç ve kapasitesine göre eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel fonksiyonların bulunacağı proje Camileri, resmi kurumları, festival alanları, kütüphane, kent müzesi, el sanatları gibi çok yönlü sosyo-kültürel tesislerin yanı sıra geleneksel Türk sporlarının da yapılabileceği her yaştan insanın faydalanabileceği özel saha ve tesisleri barındıracak.


Emlak Konut’tan Rekor İhale


Önde gelen gayrimenkul yatırım ortaklığı geliştiricilerinden olan Emlak Konut, , 2 ayda aralarında Galatasaray'ın Riva ile Tariş Kooperatifler Birliği'nin İzmir Alsancak'taki arsasının da olduğu 6 dev projenin ihalesini gerçekleştirdi. Emlak Konut GYO, İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla, Şile ve 2 etaptan oluşan İzmir Alsancak'taki 1 milyon 327 bin 352 metrekare büyüklükteki 6 proje için yapılan ihaleler neticesinde yaklaşık 9 milyar TL'nin üzerinde satış geliri planlıyor. Emlak Konut GYO, bu 6 ihaleden minimum 3.3 milyar TL şirket payı almayı hedefliyor.  

Fırsat Projeleri