Konutların Yüzde 60'I Yatırım Amaçlı Satın Alınıyor!

Gayrimenkul sektöründe yapılan konut satışlarını değerlendiren Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan: “Genellikle yatırım amaçlı konut alınıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Konutların Yüzde 60'I Yatırım Amaçlı Satın Alınıyor!
28.05.2018 - Pazartesi

Gayrimenkul sektöründe yapılan konut satışlarını değerlendiren Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, “Genellikle yatırım amaçlı konut alınıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’deki genel konut seçim ve alımına ilişkin değerlendirmede bulunan  Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan: “Bir kesim ev sahibi olma duygusu ile çok fazla alacağı projeyi incelemeden bütçesi dâhilinde bir konut almaya yöneliyor. Daha bilinçli olan bir kesim ise artık ne istediğinin farkında. Hem geleceğe yatırım yapmak hem de yaşadığı yaşam alanının her türlü ihtiyacına cevap vermesi doğrultusunda seçimler yapıyor.”  Diye konuştu.

Yatırım Amaçlı, Araba ve Konut Alınıyor!

Türkiye’de yatırımcıların, özellikle konut ve araba konusunda  yapıldığına değinen Tolga Ülkealan: “Alınan konutların çoğu yatırım amaçlı tercih ediliyor. İnsanlar geleceklerini düşünerek bu anlamda tercihlerine yön veriyorlar. Sattığımız konutların yüzde 55-60’ı yatırım amaçlı oluyor. Geçmişten günümüze konut tercihlerine baktığımızda şehir merkezlerinde yaşanan arsa fiyatlarındaki artışın, insanları alternatif alanlara yönelttiğini söyleyebiliriz.” Açıklamasında bulundu.

Firma olarak  hayata geçirdikleri  ve inşaatı Ankara İncek’te  devam eden Sunset İncek projesine değinen Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan:  “İnşaatı başlayan projemiz ile lokasyon olarak da fark yaratıyoruz. Öyle bir lokasyonda yer alıyoruz ki tüm manzaraya hâkimiz. İncek Bulvarı’ndan yukarıya doğru döndüğümüzde yeni gelişen ve gelişmeye de devam edecek olan bir lokasyon üzerinde yer alıyoruz. Şehre olan yakınlığı ve İncek semtinin en revaçta olan bölgesinde yükselen İncek Sunset sunduğu yaşam alanları ile de fark yaratıyor. 2+1, 3+1+1,5+1+1 ve 6+1+1 seçenekleri ile farklı yaşam seçeneklerini aralayan projemiz, bütün daire sakinlerinin beklentilerine cevap verebilecek şekilde  tasarlanacak olan yeşil alanlar, çocuk parkı, fitness center, kapalı yüzme havuzu ve her ihtiyaca cevap verebilecek sosyal alanlar ile de fark yaratacak” değerlendirmesinde bulundu.

Fırsat Projeleri

İkinci Ev're Sancaktepe

İSTANBUL / SANCAKTEPE

Bu Fiyatlara Bu Fırsat Kaçmaz

Bu Fiyatlara Bu Fırsat Kaçmaz

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Uplife Kadıköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Avrupa'da Yaşar Gibi...

Avrupa'da Yaşar Gibi...

Merkez Ankara

ANKARA / YENİMAHALLE

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Nef Ortayaka

İSTANBUL / GAZİOSMANPAŞA

Nef'ten Şehir Merkezinde Yeni Proje

Nef'ten Şehir Merkezinde Yeni Proje