Konut Sektörünün Vizyonu Son 15 Yılda Değişti

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum inşaat ve gayrimenkul sektöründeki değişim ve gelişimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konut Sektörünün Vizyonu Son 15 Yılda Değişti
12.06.2017 - Pazartesi

Sabah’ın haberine göre, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, konut sektörünün son 15 yılında yaşanan değişimleri yorumladı. Kurum yaptığı açıklamada konut sektörünün son 15 yılında, Türkiye’de yaşanan ekonomik ilerlemeler doğrultusuna vizyon değişimleri olduğunu belirtti. 


Murat Kurum açıklamasında inşaat sektörünün ülkemizin istikrarlı büyüme tablosunun en önemli taşıyıcılarından biri olduğunu söyledi. Kurum, “Türkiye inşaatta Çin'den sonra dünyada ikinci konuma gelerek 100 Milyar TL'nin çok üzerinde bir büyüklüğe erişti ve 1.5 milyondan fazla insana istihdam sağladı" dedi.


Gayrimenkul sektörünün2000'li yıllarda 100-150 konutluk küçük semt projelerine yoğunlaştığını ifade eden Kurum, "1999 Marmara depremi ve 2001 ekonomik krizinin etkileri inşaat sektörü içi ciddi olumsuzluklar yarattı. 2002 seçimlerinin ardından güçlü bir şekilde tek başına kurulan hükümetle beraber birlikte gelen istikrarla Türkiye'de nitelikli konut ihtiyacını gündeme getirmeye başladı" dedi.


'Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz' ve 2017 Ocak sonunda baladıkları 'Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti' kampanyaları ile ülke ekonomisinde ülkenin lokomotiflerinden olarak öncülük ettiklerini belirten Kurum, şöyle devam etti:


“64 yıllık köklü geçmişimizde her zaman milletimiz için var olduk ve onlara değer projeleri hayata geçirdik. Avrasya Tüneli, Marmaray, Çanakkale Köprüsü, 3.Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osman Gazi Köprüsü gibi dünyanın da yakından takip ettiği dev projeler bir bir hayata geçirilirken biz de Emlak Konut olarak üzerimize düşeni yapıyor ve 2023 yılında 250 bin bağımsız bölüm vizyonuyla çalışıyoruz.”


Sözlerini sürdüren Kurum, “Önümüzdeki dönem daha da güvenle ve emin adımlarla yürüyerek, çalışmalarımıza canla başla devam edeceğiz. Sektörümüzün içerisinde bulunduğu son 15 yıllık gelişim sürecinden de anlaşılacağı üzere başarının kilit faktörü istikrardır. Bu nedenle daha güçlü Türkiye ancak istikrar ile mümkün olacaktır'' şeklinde konuştu.

Fırsat Projeleri