Konut Sektörü Her Zaman Güvenli Liman

İnşaat patronları TÜİK 2017 Mayıs ayı konut satışlarını değerlendirdi. İşte o değerlendirmeler...

Konut Sektörü Her Zaman Güvenli Liman
23.06.2017 - Cuma

TÜİK 2017 yılı mayıs ayı konut satış rakamlarını açıkladı. Sonuçlara göre 2017 yılı mayıs ayındaki konut satışları 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 1,5 artış gösterdi. 2017 yılının mayıs ayında toplam 116 bin 558 adet konut satıldı.


2017 Mayıs ayı konut satışlarına dair Özyurtlar Holding, 216 Yapı ve İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanları yorum yaptı. İşte o değerlendirmeler:

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt: Sektör Daha İleri Gidecek

 

Tamer Özyurt


“Gayrimenkul sektörünün, büyümesini artırarak devam ettireceğini öngörüyoruz. devlet teşviki ile gelen faiz indirimleri ve hayata geçirilen yeni kampanyalar sektörü daha da ileriye taşıyacaktır. Mayıs ayı TÜİK rakamları konuta yönelik büyük bir talebin olduğunu kanıtlıyor. Sunulan fırsatlarla birlikte harekete geçen alıcılar Türk ekonomisinin bel kemiğini meydana getiriyor. Türk ekonomisindeki iyiye gidişin hem yabancı hem de yerli yatırımcıyı harekete geçireceğini rahatlıkla söylemek mümkün.

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar: Gayrimenkulün Geleceği Artık Daha Parlak

Bilent Dündar


Açıklanan rakamlar sektör açısından oldukça memnun edici. Konut satışlarının geçen yıla göre 1,5 artış göstermesi sektörün hız kaybetmeden büyüme gösterdiğini kanıtlıyor. Gayrimenkul sektörü Türk ekonomisinin bel kemiği konumunda ve sektörün geleceği artık daha da parlak. Son yıllarda sektörde alınan tedbirler sektörün gelişimini oldukça iyi yönde etkiledi. Gayrimenkul sektörüne sağlanan devlet desteği sektörü bugünlere getirdi ve TÜİK tarafından açıklanan sonuçlar gayrimenkulün güvenli bir liman olduğunu bir kez daha gösteriyor 

İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık: Konut Sektörü Hız Kesmeden Büyüyor

İhsan Çulhalık


TÜİK’in konut satışlarına dair yaptığı açıklamadan da anlaşılacağı üzere konut sektörü hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Açıklanan verilere göre konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 1,5 oranında arttı. Bu artış gayrimenkulün ülkemizde her zaman iyi bir yatırım aracı ve güvenlir bir liman olduğunu gösteriyor.
 

Fırsat Projeleri