Konut Sektörü Ekonomiyi Besleyecek

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Başkanı Koloğlu, konut sektörünün Türk ekonomisine katkısının süreceğini dile getirdi.

Konut Sektörü Ekonomiyi Besleyecek
14.09.2017 - Perşembe

İNTES Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu, konut sektörünün kampanyalarla ve hükümetin sektöre sağladığı teşviklerle büyümesini sürdürdüğünü söyledi.

Türkiye ekonomisi ve buna bağlı inşaat sektöründeki büyümeye ilişkin değerlendirmede bulunan Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu, Türkiye ekonomisinin hükümetin attığı adımların etkisiyle ikinci çeyrekte büyümesini sürdürdüğünü ve inşaat sektörünün büyümede önemli rol oynadığını kaydetti. Celal Koloğlu, "Konut sektörü de bankaların konut kredisi kampanyaları, hükümetin sektöre sağladığı teşvikler ve KDV oranlarında yapılan düzenlemenin sürdürülmesi ile büyümesini sürdürüyor" dedi.

Bundan sonraki çeyreklerde de hükümetin, yapısal reformları ve yatırımları teşvik edici politikaları sürdürmesi durumunda kamu altyapı yatırımları ve özel sektör projelerinin yansımalarıyla inşaat sektöründeki büyüme eğiliminin devam edeceğini dile getiren Celal Koloğlu, kentsel dönüşüm sürecinin de gelecek dönemde sektördeki hareketliliği ve büyümeyi önemli oranda artıracağını, uygulanan teşviklerle reel sektöre güven ortamı tesis edildiği sürece inşaat sektörünün genel ekonomiye katkılarının da artarak devam edeceğini kaydetti.

2023 VİZYONU HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK

Koloğlu, inşaat sektörünün, oluşturduğu katma değer ve istihdam ile ülke ekonomisinin taşıyıcı gücü olduğunu da belirterek, sözlerini şöyle devam etti: "Bu gücü nitelikli, kayıtlı ve sendikalı işçi çalıştırarak daha verimli kullanmak durumundayız. Nitelikli, kayıtlı, sendikalı işçi inşaat sektörünü de, ülke ekonomisini de büyütür. İnşaat sektörüne yapılan yatırımlar ile Türkiye, yeni başarı hikayelerini tüm dünyaya duyurarak 2023 vizyonuna hız kesmeden devam edecek"
 

Fırsat Projeleri