Konut Satışında Dikkat Edilmesi Gereken Adımlar!

Sahip olduğunuz konutun satışını sorunsuzca gerçekleştirmek için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. İşte konut satışında dikkat edilmesi gereken adımlar

Konut Satışında Dikkat Edilmesi Gereken Adımlar!
09.08.2017 - Çarşamba

Sahip olduğunuz konutun satışını sorunsuzca gerçekleştirmek için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. İşte konut satışında dikkat edilmesi gereken adımlar!

TEMİZLİK

Satacağınız konut sıfır daire ise inşaat pisliğinden arındığından emin olun. Eğer oturduğunuz dairenin satışını gerçekleştiriyorsanız etrafın düzenli ve temiz olmasına özen gösterin. Çünkü alıcıların eve girdikleri anda ilk izlenimleri oldukça önemlidir. 

AYDINLATMA

Satışa çıkardığınız konutun aydınlık olması alıcıları cezbeder. Dairede bulunan aydınlatmaları gözden geçirerek gerektiğinde ampülleri değiştirebilirsiniz. Eğer alıcılar evinizi akşam ziyaret edecekse ilave aydınlatma koyabilirsiniz. Gündüz güneş ışığının engellenmemesi için panjur ve perdelerin açık olduğundan emin olun.

BOYA VE TADİLAT

Duvarların açık renge boyanması mekanı her zaman daha büyük ve ferah gösterir. Perdeler de duvar renginde olduğu zaman mekan daha da büyük gözükür. Evde yapılması gereken ufak tadilatlar aksatılmamalı. Aksi takdirde bu tadilatlar yüzünden alıcılar kaçırılabilir.

DÜZEN

Dairenin satışını belirleyen en önemli özelliklerden biri de metrekaresidir. Mekanın eşyalardan arındırılmış olması daireyi büyük gösterir. Evde ortamı kalabalık gösteren eşyaları kaldırarak düzenleyebilirsiniz. Böylece alıcının mekanı ferah algılamasını sağlarsınız.

YASAL İŞLEMLER

Ev satarken dikkat edilmesi gereken en önemli konularda biri yasal işlemlerdir. Satış öncesinde ve sonrasında bu işlemler dikkatlice yapılmalı. Örneğin çek-senet gibi araçlar kullanılacaksa bu işlemlerin yetkili kişilerce yapılması gerekir. Aksi takdirde etrafta olan bir sürü dolandırıcıya paranızı kaptırabilirsiniz.

Fırsat Projeleri