Konut Kredisi Hangi Hallerde Kullandırılmaz!

Konut Kredisi herkesin umudu. Söz konusu kredi için bankaya başvurmak her zaman yeterli olmuyor. Hangi durumda konut kredisi alınamıyor.

Konut Kredisi Hangi Hallerde Kullandırılmaz!
29.09.2017 - Cuma

Ev sahibi olma hayali için Konut Kredisi herkesin umudu. Söz konusu kredi için bankaya başvurmak her zaman yeterli olmuyor. Hangi durumda konut kredisi alınamıyor.

Konut kredisi, bankaların konut almak isteyen müşterilerine sağladığı bir kredi çeşididir. Söz konusu krediyi bankadan yalnızca ev almak amacına yönelik edinebiliyoruz. İsteyen herkesin günümüzde ev alması oldukça zor  aslında. Çünkü, bir işte çok iyi derecede maaş alıyor olmanız bile, ev alabilmeniz için yeterli değil. Bazen de bazı tutumlu olma formülleri sonucunda bir kenarda biriken birkaç kuruş istediğiniz evi almaya yetmez. İşte o zaman devreye Konut Kredisi ve dolayısıyla banka devreye girer.

Birikimi değerlendirmenin en kolay ve güvenli yolu, her zaman gayrimenkule yatırım oldu. Öyle ki, konut almak oldukça karlı bir yatırım yolu ve ülkemizde  bir hayli yaygın. Çoğu insan günümüzde konut kredisi sayesinde ev sahibi oluyor. Konut kredisi genel olarak her bankanın sağladığı bir kredi çeşidi olmak ile birlikte her bankanın da size sunduğu vade, faiz oranı ve kredi miktarı da farklılık gösteriyor.

Konut Kredisi Kullanılamayacak Durumlar!

Konut kredisi almadan önce hali hazırda bir hesabınız veya kredi kartınız varsa o bankadan kredi almak sizin için oldukça avantajlı olacak. O nedenle, kullanmakta olduğunuz bir banka varsa onu tercih etmenizi öneriliyor. Aynı şekilde emekliler içinde bankalar bir çok farklı fırsatlar sunuyor. Örneği Hangi bankanın ne kadar faiz oranına sahip olduğuna ne kadar kredi verdiğine bakarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Birde bankadan her zaman kredi alma şansınız olmayabiliyor. Bu genellikle kişinin bilmediği bir detaydan kaynaklanır. Örneğin; satın almak istediğiniz ev 20 yaşından büyükse hiçbir banka kredi vermiyor. Öte yandan, konutun yüzde 80’inin daha fazlasının tamamlanmış olması gerekmektedir.

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Skyland İstanbul

İSTANBUL / ŞİŞLİ

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

Uplife Kadıköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Validebağ Konakları

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Yücelpark

İSTANBUL / KARTAL

Yücelpark'ta %25 İndirim Avantajı

Yücelpark'ta %25 İndirim Avantajı